داستان عجیب یک شکایت از استقلال

اقدام جالب و کم نظیر یک استقلالی بعد از دربی ۸۵

انتقاد «نعمت احمدی» از عملکرد دستگاه‌های نظارتی

شرایطی که گرفتن مجوز حرفه ای پرسپولیس را پیچیده می کند

شوهرم که سرکار رفت، پسر همسایه و دوستش به خانه آمدند

رویت بازیکن جنجالی در تمرین امروز استقلال

مرگ دلخراش دختر دانشجو با پرت شدن از خودرو آدم‌رباها

پرسپولیس و استقلال در مجموع ۷۰ طلبکار دارند

بردن شهرآورد با یک گل یا سه گل فرقی ندارد

پیروزی بزرگ ایران

کروبی توبه کرده است

اتفاقی که جدایی برانکو از پرسپولیس را جدی تر می کند

کد خبر: 782 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱:۵۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – حذف معافیت مالیاتی صادرات مواد معدنی خام در جهت تقویت فرآوری آن است

قزوین روز :

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت

حذف معافیت مالیاتی صادرات مواد معدنی خام در جهت تقویت فرآوری آن است

قزوین – ایرنا – معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حذف معافیت مالیاتی صادرات مواد معدنی خام برای تقویت فرآوری و جلوگیری از خام فروشی آن صورت می پذیرد.

81958282-70511134.jpg

به گزارش ایرنا، جعفر سرقینی روز چهارشنبه در نشست با فعالان بخش معدن و صنایع معدنی استان که در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین برگزار شد، افزود: معدن کاران ما نباید به دنبال خام فروشی مواد خود باشند بلکه با حذف معافیت های مالیات برای صادرات، شرایط را برای فروش این مواد در کشور فراهم کنند.
به گفته وی، خام فروشی مواد معدنی به لحاظ قانونی مانعی ندارد اما از بعد اقتصادی امر مطلوبی به شمار نمی رود.
سرقینی در ادامه به موضوع پیگیری افزایش هزینه حق الارض اشاره و یادآور شد: در قالب تبصره ۳ ماده ۶ قانون معادن، برای هر کیلومتر ۶۰۰ هزار ریال حق الارض برای ثبت محدوده معدنی لحاظ شده است.
وی توجه به بخش معدن و صنایع پایین دستی را یکی از راهکارهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: این مساله باید به عنوان یکی از اهرم های توسعه اقتصادی کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجاری اضافه کرد: راهکار اصلی توسعه بخش معدن اجرای دقیق تکالیف قانونی است تا راه برای توسعه مناطق معدنی کشور هموار و زیرساخت های لازم برای این منظور فراهم شود.
سرقینی در ادامه از افزایش ۲۰ درصدی تعرفه ها در جهت حمایت از بخش صنعت و معدن کشور خبر داد و اظهار کرد: در این راستا با بالا بردن نرخ تعرفه بخش صنعت فولاد و کاهش واردات آن سعی در گسترش چرخه صنعت شد و از ابتدای امسال نیز تاکنون ۲۰ درصد واردات فولاد با توجه به کاهش قیمت جهانی فلزات، به کشور صورت گرفته است.
وی در ادامه به تغییر کاربری زمین های کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: در این رابطه طرحی در مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش تغییر کاربری ۸۰ درصدی زمین های کشاورزی به ۵۰ درصد ارایه شد که این مهم با استقبال وزارت کشاورزی نیز روبرو شد.
وی اضافه کرد: ما به دنبال معافیت کامل تغییر کاربری معادن هستیم که البته این مهم در قانون برنامه ششم توسعه هم در نظر گرفته شده زیرا تغییر کاربری زمین های زراعی باعث تعطیلی بسیاری از معادن ما شده است.
سرقیبی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با توجه به رایزنی های صورت گرفته با بانک مرکزی مکاتباتی مبنی بر ارایه وام در راستای توسعه زیرساخت های معدن و صنعت صورت گرفته است.
۷۳۸۹/۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار