تصمیم هیات رئیسه برای حذف برنامه های اضافه

دشمنان ایران احمق هستند

مروارید سیاه شفر برای تقویت خط حمله استقلال

تکذیب استعفای صالحی امیری

خبر داغ نقل و انتقالاتی گرشاسبی برای پرسپولیسی ها در راه است

هافبک پرسپولیس تصمیم قطعی خود را گرفت

ایران از قبله نخست مسلمانان دفاع خواهد کرد

بمب نقل و انتقالات می ترکد

تعقیب‌کننده‌های پرشمار افشاگری‌های علی کریمی

موضوعی که کاپیتان استقلال به آن امیدوار است

مشتری جدید برای ستاره‌ استقلالی ها

اجرای گلایه از موضع‌گیری کدخدایی درباره رابطه اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان

کد خبر: 1504 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۱:۲۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – حضور مدیران برای اقامه نماز صبح در مساجد کم رنگ است

قزوین روز :

قائم مقام ستاد اقامه نماز:

حضور مدیران برای اقامه نماز صبح در مساجد کم رنگ است

قزوین- ایرنا- قائم مقام ستاد اقامه نماز بر تقویت اقامه این فریضه واجب در وقت صبح در مساجد کشور تاکید کرد و گفت: حضور مدیران در مساجد برای خواندن نماز کمرنگ است.

81936624-70472699.jpg

به گزارش ایرنا، محمود مظفر روز سه شنبه در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قروین برگزار شد با اشاره به جایگاه و اهمیت مسجد، افزود: گسترش اقامه نماز صبح به جماعت در مساجد نیازمند تعامل بیشتر بخش های مختلف و مردم است.
وی اظهار داشت: نمازهای صبح در کشور ما به خوبی برگزار نمی شود و باید برای رفع این معضل تلاش کنیم.
مظفر گفت: البته استان قزوین با انجام فعالیت هایی که در سال گذشته انجام داد توانست اقامه نماز صبح در مساجد را از ۲۴ مسجد به ۶۰ مسجد افزایش دهد.
این مسئول در ادامه بر توجه بیشتر به برنامه ریزی برگزاری نماز جماعت در مناطق روستایی تاکید کرد و افزود: برای توسعه و ترویج اقامه نماز جماعت در این مناطق نیاز به برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر داریم.
وی از حضور کمرنگ جوانان و نوجوانان در نمازهای جماعت ابزار گلایه کرد و افزود: باید تلاش ها در جهت ترغیب این قشر به اقامه نماز به جماعت دو چندان شود.
قائم مقام ستاد اقامه نماز ادامه داد: نسبت به ترویج فرهنگ نماز در جامعه باید اهتمام ویژه داشت و مسوولان و منادیان اسلام باید تمام تلاش خود را در راستای جذب و ترغیب جوانان به فریضه نماز را داشته باشند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: بهترین شیوه دعوت به نماز تشویق کردن اقامه آن در سنین پایین است و براساس تحقیقات انجام شده رفتار مطلوب یک نمازگزار می تواند افراد را به سمت نماز جلب کند.
مظفر در ادامه با اشاره به نقش آموزش و پرورش در ترویج نماز، گفت: می توان در برخی از روزها دانش آموزان را برای اقامه نماز صبح به مساجد محل برد که این موضوع نشاط و شادابی خاصی را برای دانش آموزان به همراه خواهد شد.
وی در ادامه گفت: نماز در آموزش عالی کشور ما مورد کم توجهی واقع شده است و اغلب دانشگاه ها زمان کلاس خود را با نماز هماهنگ نمی کنند و همین موضوع سبب حضور کمرنگ اساتید و دانشجویان در نمازهای جماعت است.
قائم مقام ستاد اقامه نماز همچنین با تاکید بر لزوم ایجاد انگیزه بیشتر به منظور برپایی گسترده تر نمازهای جماعت در دانشگاه ها، گفت: مدیریت دانشگاه ها و اساتید در ترغیب دانشجویان به اقامه نماز جماعت نقش اساسی دارند.
وی با اشاره به دغدغه برخی خانواده ها در خصوص اینکه فرزندان آنها در محیط های دانشگاهی کمتر به اقامه نماز جماعت اهتمام دارند، اضافه کرد: اگر مدیران دانشگاه به این مهم توجه داشته و پیشقدم شده و به برنامه ریزی برای برگزاری آن توجه کنند، دغدغه والدین رفع خواهد شد.
بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز صبح امروز سه شنبه با حضور برخی مسئولان کشوری و لشگری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین آغاز شده است.
۳۰۱۳/۷۳۸۹

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار