چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1684 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۵:۴۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – حمایت از شرکت های دانش بنیان در اولویت برنامه های ما است

قزوین روز :

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان

حمایت از شرکت های دانش بنیان در اولویت برنامه های ما است

قزوین – ایرنا – قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: امروز اولویت و تمرکز بر روی حمایت از شرکت های دانش بنیان است، البته ما در این زمینه در ابتدای راه هستیم و باید بیشتر کار کنیم.

81476997-6225296.jpg

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین دکتر ‘ سعید سهراب پور’ افزود: این بنیاد گروه های مختلفی مانند نفرات اول کنکور، مدال آوران المپیادهای دانشجویی را زیر پوشش قرار داده و شاید برخی از نخبگان هم در این گروه ها قرار نگیرند و ممکن است حین تحصیل به عنوان دانش آموختگان برتر زیر پوشش قرار بگیرند.

وی اظهارکرد: در آیین نامه این بنیاد به نخبگان مسابقات مختلف و دانشجویان نوآور نیز اشاره شده و از آنجایی که نوآوری با اختراع همراه است، مخترعان را نیز شامل می شود.

سهراب پور دغدغه های پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را بجا دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از دغدغه های شما را از نزدیک لمس کرده ام، زیرا این مشکلات در بیشتر دانشگاه های کشور مشترک هستند و ما نیز با توجه به امکانات و منابع خود برای حل آنها تلاش می کنیم.

وی با اشاره به تاریخچه تشکیل بنیاد ملی نخبگان به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: تشکیل این بنیاد، تصمیم بسیار بجا و خوبی برای حمایت از استعدادهای برتر بود.

سهراب پور افزود: با توجه به اینکه ۱۰ سال است مسابقات ربوکاپ آزاد ایران به طور مرتب برگزار می شود و مورد تایید مراجع جهانی است، این مسابقات هم به زودی مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار خواهد گرفت.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: فصل استخدام های دولت به انتها رسیده و امروز نوبت بخش خصوصی است و تنها راه تعالی بخش خصوصی نیز تشکیل و حمایت از شرکت های دانش بنیان و کارآفرین است.

سهراب پور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ظرفیت خوبی برای کار اقتصادی و هدایت دانشجویان به سوی شرکت های دانش بنیان دارد که باید از این پتانسیل استفاده شود.

وی ضمن بیان مشکلات موجود در کشور برای افراد نخبه، گفت: البته گاهی هم در خصوص فرار مغزها و مهاجرت نخبگان از کشور بزرگنمایی شده است که اینگونه هم نیست.

سهراب پور به دانشجویان توصیه کرد: برای پیشرفت نباید تنها به کسب نمره بالا فکر کنید، بلکه باید سطح معلومات خود را افزایش دهیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این دیدار با بیان تاریخچه ای از تاسیس و شکل گیری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: دانش آموختگان بسیار خوبی از این دانشگاه به سایر دانشگاه های برتر کشور و جهان راه یافته اند که در اولین روزهای کار ما، کسی چنین موفقیت هایی برای این دانشگاه متصور نمی شد.

مرتضی موسی خانی افزود: متاسفانه در کشور ما توجه زیادی به نیروی انسانی نمی شود و براحتی این سرمایه های بزرگ را از دست می دهیم، اما در این دانشگاه ما بر این باور هستیم که حفظ نیروی انسانی یک اصل است و سعی داریم از آنها حمایت کنیم.

وی اظهارکرد: این تصور که دانشگاه آزاد اسلامی مشکل مالی ندارد، نادرست است ولی با تلاش شبانه روزی وضعیت مطلوبی را شاهد هستیم.

موسی خانی در ادامه ضمن بیان عناوین و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در حوزه رباتیک، گفت: این ربات ها کاربردهای زیادی در بخش های صنعتی و حتی نظامی دارند و می توانند به توسعه کشور در این حوزه ها کمک کنند.

وی با اشاره به شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ از سال ۲۰۰۴ و برگزاری مسابقات آزاد ایران از سال ۲۰۰۶ گفت: هر سال تیم های قدرتمند و زیادی از سراسر دنیا در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران شرکت می کنند که جا دارد بنیاد ملی نخبگان نیز از نفرات برتر این مسابقات حمایت کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تصریح کرد: دانشجویان و پژوهشگران ما برای پیشرفت و سربلندی این مملکت شبانه روز کار می کنند و ما از بنیاد ملی نخبگان انتظار داریم از این جوانان بیشتر حمایت کند.

در ادامه تعدادی از نخبگان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین دغدغه ها و مشکلات خود را تشریح کردند.

۷۳۸۹/ ۶۱۴

81476997-6225297.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر