چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 2165 | تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵:۲۰ - دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز : دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه امام خمینی(ره)افتتاح شد

قزوین روز :

دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه امام خمینی(ره)افتتاح شد

قزوین-ایرنا- دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با حضور دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار قزوین به بهره برداری رسید.

81964145-70522653.jpg

به گزارش ایرنا این دانشکده عصر یکشنبه با تغییر کاربری بخشی از فضای دانشگاه در ضلع شمالی دانشکده فنی مهندسی به بهره برداری رسید.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم در این مراسم گفت: این دانشگاه از دو جهت یکی نامگذاری آن با نام مبارک امام خمینی(ره)و دوم نیز بین المللی بودن آن از جایگاه برجسته ای در کشور برخوردار است.
دکتر محمدحسین امید افزود: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید در برنامه ششم، ایجاد و تقویت بین المللی شدن دانشگاه ها است در حالیکه این دانشگاه حدود ۳۰ سال است که به عنوان یک دانشگاه بین المللی فعالیت می کند و ظرفیت های ویژه ای در این زمینه دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در بسیاری از ابعاد از جمله سهم ۵۰ درصدی تحصیل دانشجویان غیرایرانی هنوز به اهداف اولیه خود نرسیده است، اضافه کرد: امیدواریم در شرایط امروز و با عزم جدی استانداری و مردم، زیرساخت های لازم در این زمینه فراهم و زمینه های دستیابی به اهداف این دانشگاه مندرج در اساسنامه آن محقق شود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم افزود: نقص در تقویت جایگاه بین المللی تنها مربوط به این دانشگاه نیست و در تمام دانشگاهها نیز وضعیت چنین است، اما حداقل دانشگاه امام خمینی(ره) با وجود داشتن ظرفیت های لازم در این زمینه، می تواند با حمایت وزارت علوم، دستگاه های استانی و مردم این مشکلات را برطرف کند.
استاندار قزوین نیز در ادامه این مراسم تاسیس دانشکده علوم کشاورزی را در راستای پیوند با محیط استان قزوین مهم دانست و گفت: امیدواریم باتوجه به وجود ظرفیت های اقتصادی، طبیعی و انسانی خود بتوانیم در اسناد توسعه قزوین که کشاورزی بخش پایه آن است حرکت پر شتاب علمی توام با بهره وری را به منظور تامین محصولات غذایی دنبال کنیم.
فریدون همتی افزود: دانشکده ها در هر استان یک ماموریت استانی نیز دارند و باید با استقرار و برقراری ارتباط بین آنها و محیط اطراف تلاش کنیم زمینه برای تحقیق و توسعه و همزمان پیاده کردن یافته ها در توسعه کشارزی فراهم شود.
وی تشکیل اتاق فکری از اساتید و نخبگان دانشگاهی و دستگاه هنای اجرایی را یکی از مدل های اصلی برای برقراری این پیوند عنوان کرد و گفت: تشکیل این اتاق های فکر ظرفیت علمی مهمی برای تاثیرگذاری در منطقه است.
استاندار قزوین افزود: در استان قزوین از لحاظ صنعت و کشاورزی ظرفیت های عظیمی وجود دارد که باید با کمک دانشگاه ها و عناصر علمی و با ترویج دانش قابل انتقال به تولیدکننده، بسترهای اقتصاد دانش بنیان فراهم و بهره وری و اشتغال با کیفیت و پایدار محقق شود.
رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) نیز در ادامه این مراسم گفت: دشت قزوین از دشت های حاصلخیز و یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور بوده است و درصد زیادی از محصولات مورد نیاز کشور از این دشت حاصل شده است.
دکتر سیدابوالحسن نایینی افزود: همین جایگاه برجسته در کشاورزی وجود دانشکده ای تخصصی را از سال ها پیش لازم کرده بود لذا با تصویب چارت تشکیلاتی و گروه های آموزشی، این دانشکده تاسیس شد تا بتواند به منطقه خدمات ارایه کند.
رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) افزود: امیدواریم با عزم جدی که در استان وجود دارد تاسیس این دانشکده بتواند اتصال خوبی با مراکز تحقیقاتی کشاورزی برقرار و کشاورزی خود را دانش بنیان و کیفیت آن را ارتقا دهیم.
در ادامه این مراسم همچنین سامانه اطلاع رسانی جامع دیجیتال دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) توسط معاون اداری مالی وزیر علوم به بهره برداری رسید.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار