۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 264 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷:۵۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – دستگاههای عضو کمیته پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی با هم همکاری کنند

قزوین روز :

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

دستگاههای عضو کمیته پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی با هم همکاری کنند

قزوین-ایرنا- سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: دستگاه های عضو کمیته پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی برای عملی شدن وظایف ذاتی خود با هم همکاری کنند.

81948070-70494151.jpg

به گزارش ایرنا محسن قاسمی روز چهارشنبه در نخستین نشست کمیته استانی پیشگیری و مبارزه با مشروبات الکلی که در استانداری برگزار شد، افزود: در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و مصرف مواد مخدر و الکل مشکل برنامه وجود ندارد و صراحت قانون در این زمینه موید اعضای کمیته است.
وی اظهارکرد: مهمترین مساله در این زمینه وجود انگیزه و داشتن دغدغه برای مبارزه است و تنها با داشتن این دغدغه راه حل مساله پیدا می شود.
قاسمی افزود: وظایف کمیته بررسی مشکلات و موانع مبارزه مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی کاملا روشن و بدون ابهام است اما متاسفانه اعضای کمیته نسبت به وظایف خود آگاهی کامل ندارند.
وی با اشاره به وضعیت مصرف الکل در جامعه گفت: متاسفانه وضعیت بسیار نامناسب تر از آمار و ارقام ارایه شده است و ظاهرا این پدیده در حال تبدیل به یک هنجار و ارزش است.
قاسمی ادامه داد: این پدیده شوم اگر شیوع پیدا کرده و تبدیل به عادت شود مبارزه با آن برای دستگاه های متولی بسیار دشوار خواهد بود.
وی تصریح کرد: اعضای کمیته با تشکیل یک کارگروه و با یک وحدت رویه و تعامل حداکثر، مبارزه با گسترش مصرف الکل را در راس امور خود قرار داده و با مطالعه و ارایه گزارش های مستند از شیوع این پدیده شوم جلوگیری کنند.
در این جلسه رئیس پلیس آگاهی استان در رابطه با کشفیات مشروبات الکلی گفت: در سال ۹۴ مشروبات داخلی کشف شده حدود ۲۲ هزار و پانصد لیتر بوده که نسبت به سال قبل ۶۸ درصد افزایش یافته است.
سرهنگ آرش مرادی ادامه داد: قاچاق کالا و توزیع مواد مخدر فرایندی پیچیده است و دست هایی در پشت پرده در کشورهای غربی عامدانه مشروبات الکلی را به صورت رایگان به قاچاقچیان تحویل می دهند.
وی ادامه داد: مبارزه با این معضل به تلاش و نیاز سازمان ها و اجرای دقیق وظایف وابسته است و به عبارت دیگر مقابله خود یک پیشگیری است.
در این جلسه سازمان تعزیرات حکومتی، اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، ستاد امر به معروف، اداره کل آموزش و پرورش، سپاه صاحب الامر(عج) و دانشگاه علوم پزشکی استان نظرات خود را در باب رویکردها و شیوه های مبارزه با پدیده قاچاق و مصرف الکل ارایه کردند.
کمیته پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی در سال ۱۳۹۰ با عضویت ۱۲ دستگاه اجرایی در استان تشکیل شده است.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار