۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1198 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴:۲۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – دستگاه اکوکاردیوگرافی جنین در بیمارستان کوثر راه اندازی شد

قزوین روز :

دستگاه اکوکاردیوگرافی جنین در بیمارستان کوثر راه اندازی شد

قزوین-ایرنا- رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین از خرید و راه اندازی یک دستگاه اکوکاردیوگرافی جنین در مرکز آموزشی درمانی کوثر خبر داد.

81952906-70501265.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین رضا ربیعی افزود: ارزش دستگاه خریداری شده برای مرکز تخصصی زنان و زایمان استان قزوین، بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است.
وی اضافه کرد: اکوکاردیوگرافی جنین، روشی تشخیصی برای بررسی بیماری های مادرزادی قلب و نامنظمی های قلب جنین است و فقط توسط پزشک قلب اطفال انجام می شود.
ربیعی ادامه داد: این روش با سونوگرافی، متفاوت است و اغلب از هفته ۱۶ بارداری به بعد انجام می شود که برای جنین و مادر نیز خطر و عارضه ای به همراه ندارد.
رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: انجام این روش برای تمام جنین ها لازم نبوده و فقط برای مواردی، شامل وجود عامل زمینه ای خطرساز در مادر و جنین، از قبیل بیماری های کروموزومی جنین، ناهنجاریهای قلبی و غیر قلبی جنین در سونوگرافی، افزایش ضخامت NT در سونوگرافی، سابقه فامیلی بیماری های مادرزادی قلب، بیماری های متابولیک مادر و عفونت های مادر در اوایل بارداری بکار می رود.
مرکز آموزشی درمانی کوثر تنها مرکز تخصصی زنان و زایمان استان قزوین که با ۱۴۲ تخت فعال به بیماران خدمات ارایه می کند.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار