چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1741 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۸:۳۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با حضور ۳۴۵ تیم در تهران برگزار می شود

قزوین روز :

رییس کمیته ملی ربوکاپ آزاد ایران

دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با حضور ۳۴۵ تیم در تهران برگزار می شود

قزوین – ایرنا – رییس کمیته ملی ربوکاپ آزاد ایران گفت: دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۵ با حضور ۳۴۵ تیم و از جمله ۳۶ تیم از ۱۴ کشور جهان از ۱۸ تا ۲۱ فروردین ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

81561001-6370346.jpg

دکتر مرتضی موسی خانی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی در محل دایمی نمایشگاه های تهران و در چهار سالن ۸،۷ ، ۹ ،۱۰ و۱۱برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تیم های کشورهای هلند، سوییس، کانادا، آمریکا، آلمان، بلژیک، انگلیس، چین، مکزیک، هند، پاکستان، تایلند، مصر و کلمبیا حضور پررنگی در این مسابقات دارند، اظهارکرد: در این بین تیم های آزاد ایران مدعی قهرمانی ربوکاپ این دوره از مسابقات هستند.

دکتر موسی خانی با اشاره به اینکه برای این دوره ۷۳۰ تیم درخواست حضور در مسابقات داده بودند که از این تعداد ۳۴۵ تیم مجوز حضور در ۲۵ لیگ مسابقات را دریافت کردند که از این تعداد ۳۰۹ تیم ایرانی و ۳۶ تیم خارجی هستند.

رییس کمیته ملی ربوکاپ آزاد ایران گفت: بخش دانش آموزی ۱۳۵ تیم شامل لیگ ربات های فوتبالیست یک به یک، دو به دو، نمایشی و امدادگر و بخش دانشجویی با ۲۱۰ تیم شامل لیگ انسان نما، ربات فوتبالیست سایز متوسط، فوتبالیست سایز کوچک، ربات فوتبالیست استاندارد، ربات امدادگر، شبیه ساز عامل امداد، شبیه ساز سه بعدی، شبیه ساز دو بعدی، واقعیت ترکیبی، ربات پرنده، ربات زیردریایی و ربات نائو به رقابت می پردازند.

موسی خانی اظهارکرد: حضور استادان بزرگ و بین المللی علم رباتیک در این مسابقات، کیفیت بالای علمی مسابقات و همچنین سابقه خوبی که از سال های قبل در ذهن شرکت کنندگان است، آنها را بیش از پیش برای حضور در ایران و شرکت در این مسابقات ترغیب می کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به برگزاری مسابقات مختلف روباتیک در سطح کشور و در شهرهای مختلف، گفت: این مساله نشان دهنده موفقیت ما در اهداف و فراگیر شدن علم روباتیک در سطح کشور است.

موسی خانی، در خصوص اهداف بلند مدت برگزاری مسابقات ربوکاپ تصریح کرد: مسابقات ربوکاپ به سمت ارتقای کیفیت و کاربردی کردن محصولات حرکت می کند.

وی توسعه لیگ های جدید در حوزه های داخلی را از دیگر فعالیت های کمیته ملی ربوکاپ ایران عنوان و تصریح کرد: بسیاری از این لیگ ها با هماهنگی فدراسیون بین المللی روباتیک برگزار می شود.

موسی خانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروزه ایران به عنوان یکی از کشورهای موفق و توانمند در زمینه هوش مصنوعی و روباتیک مطرح است و نگاه جهانیان به ایران نگاه متفاوتی شده است.

رییس کمیته ملی ربوکاپ آزاد ایران با بیان اینکه این مسابقات از سال ۸۵ هرساله به طور مستمر به میزبانی دانشگاه آزاد قزوین برگزار می ­شود، افزود: نگاه اجمالی به تعداد تیم های شرکت کننده در دوره های پیشین موید این نکته است که مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران دارای جایگاه ویژه ای نزد پژوهشگران و دانشمندان ایران و جهان است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از سه هزار تیم داخلی و ۲۶۰ تیم خارجی از کشورهای آمریکا، انگلستان، فرانسه، پرتغال، ایتالیا، آلمان، سوئد، هلند، برزیل، مکزیک، ژاپن، چین، تایلند، هند، پاکستان، امارات در قالب تیم های دانش آموزی، دانشجویی و پژوهشی در آن شرکت داشته اند.

دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران طی روزهای ۱۸ تا ۲۱ فروردین ماه سال جاری با رقابت ۳۴۵ تیم و از جمله ۳۶ تیم از ۱۴ کشور جهان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار