۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 915 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹:۰۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – دو بیمارستان تامین اجتماعی استان قزوین در تعهد به حقوق بیمار برگزیده شدند

قزوین روز :

دو بیمارستان تامین اجتماعی استان قزوین در تعهد به حقوق بیمار برگزیده شدند

قزوین-ایرنا-مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین گفت: در سومین جشنواره آموزش به بیمار، بیمارستان های رازی و تاکستان به عنوان بیمارستان های برگزیده در موضوع آموزش به بیمار در سال۹۴ انتخاب شدند.

81936141-70471846.jpg

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قزوین که روز سه شنبه به ایرنا نمابر شده است، دکتر محمدصادق بابایی افزود: با توجه به اینکه موضوع آموزش درکنار ارایه خدمات درمانی مغفول مانده است در سال جاری یک برنامه جامع آموزشی برای ۲ بیمارستان رازی و تاکستان تدوین و گروه های هدف مشخص شده است.
وی اضافه کرد: پس از ورود بیمار به بخش بستری ضمن آنکه وضعیت ارتباطی بیمار، محدودیت ها، ناتوانی ها، حساسیت ها، تاریخچه سلامتی و تلفیق دارویی وی بررسی می شود‏، بر اساس فرم ارزیابی اولیه، بیمار را ارزیابی آموزشی می کنیم و سپس قوانین بخش و نوع بیماری را برای بیمار تشریح و در صورت داشتن شرایط آموزش پذیری آموزش های لازم برای بیمار در دو حوزه عمومی و تخصصی آغاز می شود.
بابایی، برگزاری همایش ترویج زایمان طبیعی برای زنان باردار و همسران آنها ، آموزش مادران باردار در ۸ جلسه، آموزش پدران در زمینه حمایت از مادران و آموزش گروهی مادران در شیفت شب در بخش اطفال را از جمله آموزش های گروهی انجام شده در بیمارستان های رازی و تاکستان عنوان کرد.
وی اظهار داشت: برای بیماران پرمخاطره که از بیمارستان ترخیص می شوند یک پرستار به نام پرستار پشتیبان طی تماس تلفنی باهمراه بیمار با سوالاتی از جمله کنترل عفونت، مصرف دارو،رژیم غذایی،ویزیت پزشک و بهداشت مورد ارزیابی تلفنی قرار می گیرند.
بابایی با اشاره به اجرای طرح مامای پشتیبان مادران ترخیص شده با زایمان طبیعی در دو بیمارستان تامین اجتماعی استان قزوین، خاطرنشان کرد: چون مادران پس از زایمان به سرعت ترخیص می شوند براساس فهرست طراحی شده، ماما با مادر تماس گرفته و مشاوره های لازم را به وی ارایه می دهد و درصورت مشکل ،مادران مجدد به بیمارستان فراخوان می شوند.
بابایی ادامه داد: یکی از طرح های دردست اجرای بیمارستان رازی (call center) می باشد که در این طرح یک شماره تلفن ویژه تماس بیمار با پرستار پس از ترخیص به همراه بیمار داده می شود تا در صورت بروز هر مشکلی به صورت شبانه روزیبتواند با این خط درباره وضعیت بیمار،مشاوره درمانی دریافت کند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین یادآور شد: طرح آموزش ارتقای سلامت برای بیمارانی که سابقه بیماری قلبی ،دیابت ، فشارخون ومصرف سیگاردارند در بیمارستان تاکستان اجرا میشود.
وی درباره این طرح گفت: پس ازترخیص، نام و مشخصات افراد در یک دفتر به صورت ماهیانه ثبت و از آنان دعوت می شود تا در کلاسهای آموزشی شیوه های درست زندگی شرکت کنند و پرستارارتقای سلامت درباره چگونگی برخورد با بیماری افراد شرکت کننده ، نحوه استفاده مواد غذایی و آموزش های لازم توضیح می دهد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین افزود:گرچه ممکن است آموزش و هزینه های ناشی از اجرای آن در نگاه اول معقول به نظر نرسد اما هر هزینه ای که در حوزه آموزش به بیماران داده می شود در آگاهی بیماران و پیشگیری از بیماری های احتمالی بسیار موثر است.
مدیریت درمان قزوین با دو بیمارستان و ۸ درمانگاه ، خدمات درمانی را به بیمه شدگان در سطح استان ارایه می دهد.
۷۳۸۸/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار