۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1186 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴:۰۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – دو شکارچی متخلف در شهرستان بویین زهرا دستگیر شدند

قزوین روز :

دو شکارچی متخلف در شهرستان بویین زهرا دستگیر شدند

قزوین – ایرنا – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بویین زهرا از دستگیری دو شکارچی متخلف و غیرمجاز در سطح زیستگاههای حیات وحش این شهرستان خبر داد.

81951592-70498978.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، محمد ایران نژاد افزود: ماموران اجرایی یگان حفاظت شهرستان بویین زهرا در حین گشت و کنترل و اجرای مقررات شکار و صید در مناطق تحت کنترل موفق به دستگیری این شکارچیان غیرمجاز شدند.
وی تصریح کرد: از متهمین یک قبضه سلاح شکاری دولول و یک قبضه تفنگ بادی به همراه لاشه دو قطعه کبوتر وحشی، یک دستگاه موتورسیکلت و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.
ایران نژاد اضافه کرد: در حال حاضر پرونده متهمین جهت بررسی و صدور حکم تحویل مراجع قضایی شده است.
وی ضمن اخطار به شکارچیانی که بدون اخذ پروانه شکار وارد مناطق می شوند، اعلام کرد: درصورت مشاهده هرگونه تخلف ماموران یگان حفاظت مطابق قانون و به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد.
مهمترین زیستگاههای طبیعی استان قزوین شامل منطقه حفاظت شده باشگل، مناطق شکار ممنوع الموت و طارم سفلی می باشند و مناطق دانسفهان، دشت اله آباد، فتح آباد بویین زهرا، منطقه کوهستانی عرشه کوه و برخی از آوج و آبگرم می باشد که همگی قابلیت تبدیل به منطقه تیراندازی و شکار ممنوع را دارا هستند.
استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده بنام باشگل در شهرستان تاکستان با وسعت ۲۵ هزار و ۱۹۸ کیلومتر مربع و دو منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت و طارم سفلی به ترتیب با وسعت ۱۱۸ و ۴۹ هزار کیلومتر مربع می باشد.
۷۳۹۰/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار