کد خبر: 155 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۹:۳۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – رئیس ستاد انتخابات استان: انتخابات، مظهر مردم سالاری دینی است

قزوین روز :

رئیس ستاد انتخابات استان: انتخابات، مظهر مردم سالاری دینی است

قزوین-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی استانداری قزوین گفت: انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است و باید برای حضور حداکثری مردم در پای صندق های رای که مهمترین پشتوانه و سرمایه اجتماعی است، تلاش کنیم.

81939386-70477151.jpg

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ایوب رحیمی در جلسه ستاد انتخابات استان که صبح امروز در استانداری برگزار شد، درباره حفاظت و امنیت صندوق های رای افزود: تعدادی از صندوق ها به دلیل حساسیت و خطرپذیری بیشتر تفکیک شده و باید نظارت بیشتری بر روی آنها انجام شود.
وی با تاکید بر تمکین و عمل به مرّ قانون گفت: ما مجری انتخابات هستیم و ضمن دخالت نداشتن در انتخابات باید همه مرّ قانون عمل کنیم.
رحیمی ادامه داد: انتخابات یک آزمون بزرگ برای ملت رشید ایران است و با وجود تمام مشکلات، باید در پای صندوق های رای حضور یابیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین، به آموزش عوامل برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: آموزش عوامل اجرایی انتخابات از ضروریات است و ستاد انتخابات بر امر آموزش عوامل برگزاری انتخابات تاکید ویژه دارد و تاکنون ۳۵۳ نفر برای انجام وظایف آموزش دیده اند.
رحیمی با اشاره به همکاری سایر دستگاه ها در برگزاری انتخابات افزود: نیروی انتظامی در شورای تامین پیش بینی لازم را داشته تا چهار هزار نیرو برای حفاظت از صندوق های اخذ رای به کار گرفته شوند.
وی با اشاره به فعالیت کمیته امنیت گفت: دستگاه های قضایی، اطلاعاتی و تمام مجریان انتخابات در برقراری امنیت تلاش می نمایند چون برقراری امنیت زیرساخت برگزاری انتخابات در کشور است.
فرماندار شهرستان آوج نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انتخاباتی گفت: ۲۸ شعبه اخذ رای در آوج و ۲۲ شعبه اخذ رای در آبگرم و در مجموع ۵۰ شعبه اخذ رای در سطح شهرستان آوج آماده اخذ رای هستند.
علی اکبر سلیمانی افزود: از این تعداد ۱۱ شعبه ثابت و ۱۷ شعبه سیار در آوج و ۱۶ شعبه سیار و شش شعبه ثابت در آبگرم فعالیت خواهند کرد.
وی به اقدامات صورت گرفته از جمله مکاتبه با مخابرات شهرستان بوئین زهرا، برگزاری مانور موفقیت آمیز انتخابات، مشخص کردن اعضای هیات بازرسی، بررسی مشکلات آنتن دهی با حضور مسئولان مخابرات، مکاتبه با اداره کل پایانه حمل و نقل جهت تامین خودرو، رصد تحرکات انتخاباتی، کوهستانی بودن منطقه و دشواری دسترسی به برخی روستاها در زمان رای گیری، کمبود خودرو، نیاز به بالگرد و کمبود تجهیزات اکترونیکی اشاره کرد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمن دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه امسال برگزار می شود.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر