تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1331 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۲:۰۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – رییس حوزه هنری استان قزوین معرفی شد

قزوین روز :

رییس حوزه هنری استان قزوین معرفی شد

قزوین-ایرنا- در مراسمی با حضور مجید مصلحی مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور علی هوشمند به عنوان رییس حوزه هنری استان قزوین معرفی شد.

81925673-70454969.jpg

به گزارش ایرنا در این مراسم که روز دوشنبه با حضور جمعی از مسوولان، استادان و پیشکسوتان حوزه هنری در تالار حافظ برگزار شد از خدمات مسعود آتشگران سرپرست قبلی حوزه هنری استان تقدیر و علی هوشمند به عنوان رییس جدید این مرکز معرفی شد.
مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور در این مراسم گفت: مدیریت یک نهاد فرهنگی مانند حوزه هنری باید به اشخاص هنرمند و هنرشناس سپرده شود و تنها با تجهیزات و امکانات، ماموریت در حوزه هنری تعریف نمی شود.
مجید مصلحی با تقدیر از خدمات مسعود آتشگران سرپرست پیشین حوزه هنری استان قزوین افزود: خط خدمت در جمهوری اسلامی جریان بالنده و مستمری است و در این راه مهمترین کار عمل به وظایف و تکالیف است که خوشبختانه آقای آتشگران در مدت محدود مسوولیت خود خدمات ارزنده ای به این حوزه ارایه کردند.
وی بر تعامل سازنده حوزه هنری با سایر دستگاه ها تاکید کرد و گفت: حوزه هنری باید پاتوق هنرمندان و پیشکسوتان در جهت بیان گفتمان انقلاب اسلامی و تضارب آرا و اندیشه های هنر برآمده از انقلاب اسلامی باشد.
مصلحی خاطرنشان کرد: در شرایط پرتلاطم و تغییرات روزمره که گاهی سرعت بالای آن توان برنامه ریزی را از ما می گیرد، باید از کارهای ویترینی و نمایشی پرهیز و با اولویت بندی امور، تلاش کنیم که عنصر اصلی کار ما تولید باشد.
وی از اساتید و پیشکسوتان این حوزه به عنوان ولی نعمتان حوزه هنری یاد کرد و گفت: در این نهاد برآمده از انقلاب ماموریت ما تولید پیام های انقلاب با زبان هنر است و حوزه هنری بطور تخصصی در مسیر ترویج انقلاب اسلامی ایفای نقش می کند.
مصلحی در ادامه نامشخص بودن جایگاه افراد در سازمان ها، فقدان تناسب بین سرعت و زمان و بحران در تداخل وظایف افراد را از مهمترین آفات کار در اکثر سازمان ها عنوان کرد و افزود: در بسیاری از سازمان ها نظام انگیزشی ضعیف و در نتیجه افراد نسبت به امور و وظایف خود بی تفاوت شده اند از اینرو لازم است با تقویت انگیزه ها و تعیین مسیر شغلی و جایگاه مشخص، انگیزه کارکنان را بالا برد.
مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور افزود: برای تحقق پیشرفت در سازمان ها نیروهای انسانی در دستگاه ها باید همواره مهارت های جدیدی را بیاموزند تا در دنیای پرشتاب امروز که تغییرات با سرعتی زیاد رخ می دهد، از قافله پیشرفت عقب نمانند چرا که روش های گذشته شاید دیگر چندان سودمند نباشد.
رییس حوزه هنری استان قزوین نیز در ادامه این مراسم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر خطر نفوذ فرهنگی گفت: حوزه هنری به عنوان دستگاه متولی فرهنگ و اندیشه باید با شناخت صحیح از جایگاه خود در مقابل این نفوذ که به فرموده رهبر معظم انقلاب به مراتب خطرناک تر از نفوذ اقتصادی و نظامی است، ایستادگی کند.
علی هوشمند افزود: هنرمند حوزه هنری فردی اندیشمند و دارای دغذغه بوده و اهل انفعال و بی تفاوتی نیست و همواره به دنبال آن است تا با نبوغ هنری خود در برابر نفوذ فرهنگی دشمن ایستادگی کند.
وی انقلابی بودن و جهادگری را از ویژگی های ممتاز هنرمندان حوزه هنری عنوان کرد و گفت: ماموریت حوزه هنری شناسایی، کشف و هدایت جوانان مومن و معتقد به هنر الهی و انسانی است و این زمانی محقق می شود که خادم فرهنگی، توجه کافی در زمان و مکان به این افراد داشته باشد.
هوشمند خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده هرگاه فضای فرهنگ و هنر به غیر اهلش سپرده شده دچار مسمومیت فرهنگی شده ایم، از اینرو همواره باید نسبت به این موضوع دقت و فعالان این عرصه به خصوص پیشکسوتان آن را تکریم و تعظیم کنیم.
وی منابع انسانی آگاه و هنرمندان فهیم و فرهیخته را مهمترین سرمایه های حوزه هنری دانست و گفت: شهرت استان قزوین نیز بیشتر از موقعیت جغرافیایی، بواسطه نام آوران و هنرمندان آن است.
رییس حوزه هنری استان قزوین افزود: امیدواریم با روحیه جهادی و الگوگیری از اقتصاد مقاومتی پرورش دهنده نسلی باشیم که استحقاق جانشینی پیشکسوتان این عرصه را داشته باشند و گره های دیگری از عرصه فرهنگ و هنر به دست آنان گشوده شود.
در پایان این مراسم لوح قدردانی به پاس خدمات پنج ماهه مسعود آتشگران سرپرست قبلی حوزه هنری استان قزوین به وی اهدا و حکم انتصاب علی هوشمند رییس حوزه هنری استان توسط مجید مصلحی به وی اعطا شد.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار