چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1670 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۴:۴۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – رییس دانشگاه آزاد تاکستان: تولید علم یکی از محورهای مهم در افق توسعه ۱۴۰۴ می باشد

قزوین روز :

رییس دانشگاه آزاد تاکستان: تولید علم یکی از محورهای مهم در افق توسعه ۱۴۰۴ می باشد

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان گفت: تولید علم یکی از محورهای مهم در افق توسعه ۱۴۰۴ می باشد.

81428037-6144090.jpg

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، دکتر ‘محمد بهرام زاده’ در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش که با حضور جمعی از استادان و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد تاکستان برگزار شد، دغدغه پژوهش را مربوط همه کارگزاران دولت، دانشگاهیان و روسای مراکز آموزش عالی کشور در سال های متمادی دانست و افزود: مقام معظم رهبری با توجه به چشم انداز ۱۴۰۴ که سند ۲۰ ساله توسعه نظام است توجه ویژه به امر پژوهش را توصیه کرده است.

وی اظهارکرد: بخش هایی از منویات معظم له در این مسیر محقق شده و برخی مغفول مانده که دلیل اصلی آن، تفاوت مابین دو نوع از پژوهش ها یعنی پژوهش عرضه محور و تقاضا محور در کشور است.

بهرام زاده ادامه داد: توسعه کشور در گرو پژوهش است و با تحقیق می توان به دستاوردهای بزرگی دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد جمهوری اسلامی ایران نقش محوری را در تولید علم درمنطقه و جهان ایفا نماید، باید فعالیت های علمی و پژوهشی در دانشگاه ها با سرعت بیشتری دنبال شود.

بهرام زاده افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان با تاسی از این نگاه و چشم انداز کلان، نقشه راهی را در سه محور ترسیم نموده است ۱٫۸ درصد مقالات کل کشور در سال ۲۰۱۳ به ابتکار دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان و در جریان برگزاری همایش های علمی حاصل شده است.

وی با توجه به گسیختگی جدی در ارتباط متقابل بین دانشگاه، صنعت و خدمات افزود: محدودیت در درآمد و ایجاد شرکت های دانش بنیان در کشور، باعث فعالیت این شرکت ها فقط در سه حوزه صنعت خودرو، خدمات و مصالح ساختمانی و صنایع غذایی شده که این تنها برطرف کننده برخی از نیازهای کشور است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در حالی که کشور ما تنها در زمینه کشاورزی توانایی تولید مواد غذایی برای۲۰۰ میلیون نفر را داراست اما وارد کننده اصلی اقلام محصولات کشاورزی از کشورهای دیگر است که این محصول همان عدم ارتباط بین نهادهای متولی در امر پژوهش و تولید در کشور است.

این مسوول افزود: واحد تاکستان با ارایه بسته های پیشنهادی می تواند افراد را برای سرمایه گذاری و مشارکت در بحث درآمدزایی جلب کند.

وی اظهارکرد: تعامل دانشگاه با صنعت در زمینه ایجاد برند و احصای شاخص های کیفی برای رنکینگ و رتبه بندی صنایع و خدمات، گام اول برای معرفی توانمندی های دانشگاه ها به بخش خصوصی است.

معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان هم در ادامه مراسم گفت: از ابتدای تاسیس دانشگاه ها تاکنون سه مرحله را سپری کرده ایم که در مرحله اول در زمینه علم محوری و گسترش علم و مرحله دوم در حوزه پژوهش محوری و مرحله سوم که ما در آن قرار گرفته ایم با محوریت ارزش آفرینی و کارآفرینی کار خود را ادامه داده که واحد تاکستان نیز در این مقوله با توجه به ظرفیت های موجود خود قدم هایی برداشته است.

‘جمشید صدری’، گرایش به علم و دانش را امری فطری و ذاتی بیان کرد و گفت: علم هم همانند دیگر پدیده ها دارای دو جنبه مادی و معنوی بوده که با توجه به فرهنگ ما بیشتر به جنبه معنوی آن پرداخته شده اما در حالیکه فرهنگ دینی و اسلامی ما به دانایی به عنوان یک توانایی که انسان بتواند در عرصه های هستی تصرف کرده و علم را تبدیل به هنر و فن کند، نگاه می کند.

۷۳۸۹/ ۶۱۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار