چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1663 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۴:۰۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – رییس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) قزوین: اعتماد صنایع به دانشگاه ها باید اصلاح و بازسازی شود

قزوین روز :

رییس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) قزوین: اعتماد صنایع به دانشگاه ها باید اصلاح و بازسازی شود

قزوین-ایرنا- رییس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین با تاکید بر هماهنگی تمام سازمان ها در جهت توسعه علمی و اقتصادی کشور گفت: اعتماد موجود بین صنایع و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید مورد اصلاح و بازسازی قرار گیرد.

81426761-6142116.jpg

‘علی رجب پور’ روز دوشنبه در حاشیه برگزاری پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در نمایشگاهی بین المللی تهران و در غرفه پارک علم و فناوری استان به خبرنگار ایرنا، گفت: در همین راستا به شرکت شهرک های صنعتی استان پیشنهاد کرده ایم که بصورت پایلوت چند واحد از صنایع تعطیل شده یا نیمه تعطیل را با کمک متخصصان دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان مجددا راه اندازی کنند تا در صورت حصول نتایج مثبت، بتوانیم آن را به سایر بخش ها و صنایع نیز تسری دهیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم با اجرای این طرح آزمایشی برای صنایع نیمه تعطیل استان و نتایج موثر از آن انگیزه و اعتماد سایر صنایع استان را نیز در این زمینه جذب کنیم.

رجب پور، نجات کشور از وضعیت فعلی را در گرو بها دادن به مقوله علم و فناوری در تصمیم های خرد و کلان ذکر کرد و ادامه داد: جهت رسیدن به این هدف می توانیم با حمایت از شرکت های دانش بنیان برای توسعه صادرات ایران در مرحله اول به کشورهای اطراف ایران و در گام های بعدی به سایر کشور ها عمل کنیم.

این مسوول یادآور شد: در حال حاضر با همین شرایط فعلی هم در این زمینه شرکت های توانمندی در استان فعالیت می کنند که حتی در برخی موارد، محصول خود را به فرانسه صادر کرده اند.

رجب پور با اشاره به مشارکت فعال پارک علم و فناوری استان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری امسال گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هایی ضمن ایجاد هماهنگی بین پژوهشگران کشور زمینه آشنایی مسوولین با محصولات شرکت های دانش بنیان را نیز فراهم می کند که البته نباید تنها در نمایشگاه متوقف شود بلکه باید اقدامات عملی صورت گیرد تا دستاوردهای این محصولات اقتصاد کشور را بهبود دهد.

وی بر حل مشکلات و موانع در فعالیت شرکت های دانش بنیان و افزایش بودجه پژوهش و فناوری تاکید کرد و ادامه داد: در حال حاضر بودجه سالانه پارک علم و فناوری استان قزوین زیر یک میلیارد تومان است که آن هم صرف زیرساخت ها می شود در واقع پولی که باید بطور مستقیم صرف کمک به شرکت های دانش بنیان شود بسیار محدود و ناچیز است.

رجب پور افزود: این در حالی است که امروزه در کشورهای توسعه یافته بودجه ای که به پژوهش و فناوری اختصاص می یابد رقم قابل توجهی است و همین باعث شده تا شرکت های زیادی نیز در این کشورها شکل بگیرند.

رییس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین با بیان اینکه برای رسیدن به این مرحله پژوهش باید به اولویت اول مسوولان کشور تبدیل شود، افزود: امروز پژوهش شاید در حرف برای مسوولان کشور ما اولویت باشد، اما در عمل اینگونه نبوده است.

۷۳۸۸/ ۶۱۴

81426761-6142117.jpg

81426761-6142118.jpg

81426761-6142119.jpg

81426761-6142120.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار