۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 971 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱:۱۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – زن و مرد در ارزش ها و کسب کمال والای انسانی برابر هستند

قزوین روز :

امام جمعه قزوین

زن و مرد در ارزش ها و کسب کمال والای انسانی برابر هستند

قزوین – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین به برابری کمال انسانی زن و مرد اشاره کرد و گفت: تفاوت زن مرد تنها به لحاظ جسمی بوده اما به لحاظ روحی آنها می توانند به یک میزان صاحب پیشرفت معنوی باشند.

81929972-70461812.jpg

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در دیدار با بانوان شاغل در شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: بهشت انسان در همین دنیا ساخته می شود و انسانها براساس اعمال خود بهشتی یا جهنمی می شوند.
به گفته وی، هیچ کسی به یک باره در آخرت شفاعت نمی شود و اگر بخواهیم شفاعت پیدا کنیم باید از دستورهای دین به نحو شایسته تبعیت کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر اینکه هر کسی پشت سر قرآن حرکت کند و آن را پیشوای خود قرار دهد، قرآن او را تا بهشت هدایت و راهبری می کند، خاطرنشان کرد: اگر رفتارمان را در همه زمینه ها با اخلاق، عبادت و ولایتمداری ائمه اطهار (ع) گره بزنیم، بی شک آنها شفیع ما خواهند بود.
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی علت اینکه حضرت معصومه (س) را کریمه اهل بیت معرفی کرده اند، افزود: خداوند می فرماید ‘من عالم را برای انسان آفریده ام، انسان را برای عبادت، عبادت را برای تقوا’ هدف تقوا برای آنست که انسان روح کریمانه و بزرگ پیدا کند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه بین زن و مرد هیچ تفاوتی وجود ندارد و آنها در ارزش ها و کسب کمال انسانی برابرند، خاطرنشان کرد: نزد خداوند هر انسانی که کار خوبی انجام دهد از جایگاه والا برخوردار بوده و این موضوع ارتباطی به جنسیت ندارد.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار