۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1202 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴:۴۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ساختار امنیتی قدرتمند اجرای وظایف سازمانی را آسان می کند

قزوین روز :

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قزوین

ساختار امنیتی قدرتمند اجرای وظایف سازمانی را آسان می کند

قزوین – ایرنا – مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قزوین گفت: ساختار امنیتی قدرتمند اجرای وظایف سازمانی را بدون شک آسان می کند.

81953388-70502184.jpg

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های استان قزوین، حمیدرضا فراست طلب در نشست کمیته ارتقای امنیت زندان ها که با حضور جمعی از مدیران زندان های این استان برگزار شد، استقرار نظم را نسخه شفا بخش برقراری امنیت در زندان ها برشمرد و افزود: حفظ ساختار امنیتی در سطح زندان های کشور امری ضروری است.
وی اظهار کرد: با انضباط فردی و تیمی، وظیفه مداری، تعهد و مسوولیت پذیری می توان ضعف فرهنگی، ناهنجاری و از خودبیگانگی زندانیان را در چهار چوب ساختارهای امنیتی اصلاح و به جامعه بازگرداند.
فراست طلب خاطر نشان کرد: حفظ نکردن ساختار امنیتی در زندان ها و مراکز تامینی بی شک به بی نظمی، بی ثباتی، افزایش آسیب پذیری و تحمیل بحران های مختلف منجر می شود.
این مسوول ساختار امنیتی را وسیله ای برای تحقق امنیت در زندان ها دانست و ادامه داد: در ساختارهای امنیتی دو بخش کنترل و جلوگیری به منظور بهترین تدبیر پیشگیرانه برای مواقع خطر و دیگری برخورد آنی با عامل بی نظمی و ناامنی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
مدیرکل زندان های استان قزوین ساختارهای امنیتی را هرمی شکل توصیف و اضافه کرد: این نوع ساختار در درون خود از هرم های کوچکتری تشکیل یافته که به وسیله آن پیکره و قالب فعالیت ها از جمله اختیار و مسوولیت ها، روابط اعضا باسرپرست مستقیم خود، تعهد مسوولیتی آنان و نیز روابط سلسله مراتبی تعریف می شود.
فراست طلب تاکید کرد: ساختارهای امنیتی نقش اساسی در چگونگی کارآمدی ماموریت های امنیتی و انضباطی سازمانی برعهده دارد که این ساختار در زندان ها و در چارچوب های خاصی به صورت مجموعه ای از قواعد و ضوابط طراحی شده و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون می سازد.
وی افزود: مدیریت در زندان ها به دنبال تحقق نظم و امنیت ساختارمند برای اجرای صحیح وظایف سازمانی از جمله نگهداری زندانیان و تسهیل در امر آموزش و تربیت آنان، برقراری حفاظت فیزیکی زندان ها، اعزام و بدرقه زندانی، بازرسی گلوگاهها، دفع تهدیدهای بیرونی و کنترل تهدیدهای درونی، به کارگیری طرح های امنیتی، پایش مستمر وضعیت موجود و در نهایت مطالعه برای اصلاح و هدف گیری وضعیت مطلوب تر، می باشد.
فراست طلب در پایان اضافه کرد: برای تحقق فضای تربیتی در نظام زندانبانی اسلامی با هرگونه عامل بی نظمی ونا امنی برخورد قاطع خواهد شد.
۷۳۹۰/۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار