۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1071 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۷:۲۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – سامانه متحرک خونگیری از نیازهای ضروری استان قزوین است

قزوین روز :

سامانه متحرک خونگیری از نیازهای ضروری استان قزوین است

قزوین-ایرنا- مدیرکل انتقال خون استان قزوین، راه اندازی سامانه متحرک خونگیری را از نیازهای ضروری استان برشمرد.

81941242-70480190.jpg

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قزوین که روز شنبه به ایرنا نمابر شد، دکتر محمدحسین برادران در دیدار با رضا گروسی سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان قزوین افزود: با توجه به مطالبات مردمی مبنی بر شرکت در امر خداپسندانه اهدای خون در شهرستان های بویین زهرا، آبیک ، البرز و پیگیری های انجام شده از نمایندگان مردم و فرمانداران در این زمینه و توجه به اینکه در سطح استان تنها دو مرکز خونگیری قزوین و تاکستان فعال است، راه اندازی این سامانه ضروری به نظر می رسد.
وی اضافه کرد: احداث مرکز ثابت خونگیری جدید از لحاظ اقتصادی در شهرستان های دارای جمعیت کمتر از ۱۵ هزار نفر مقرون به صرفه نبوده و در شبکه خون رسانی کشور نیز دایر کردن آن مجاز نیست، لذا وجود یک سامانه متحرک خونگیری در استان امری ضروری است تا از آن در بحران ها و بلایای طبیعی و پدافند غیرعامل استفاده شود.
برادران ادامه داد: راه اندازی این سامانه نقش موثری در ترویج فرهنگ اهدای خون و بهره مندی سایر شهرستان های استان از خدمات سازمان انتقال خون خواهد داشت.
وی گفت: در صورت تامین اعتبار راه اندازی این سامانه در شهرستان ها و مناطق مختلف استان، علاوه بر تامین خون مورد نیاز بیماران، در مواقع بحرانی نیز به نیازهای شهرستانها پاسخگو خواهد بود.
مدیرکل انتقال خون استان قزوین از مدیریت بحران استانداری قزوین خواست در تامین هزینه تجهیز سامانه سیار اداره کل انتقال خون را یاری کنند.
سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین نیز گفت: کشور ما از نظر مخاطرات طبیعی در رده بندی جهانی از رتبه ۱۰ دارای رتبه ۸ است که این رتبه بندی؛ احتمال بالای خطر در این کشور و استان را نشان می دهد و انتقال خون به عنوان یکی از مهمترین نهادهای خدمات رسان نقش حیاتی در نجات جان مصدومین دارد.
رضا گروسی افزود: مدیریت بحران استانداری تلاش می کند در حد اعتباراتی که در اختیار استان قرار دارد نسبت به تامین هزینه راه اندازی این سامانه، انتقال خون را یاری کند.
اداره کل انتقال خون استان قزوین دارای دو مرکز خونگیری در قزوین و تاکستان است.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار