قدرت‌نمایی ایران در عرصه جهانی

قرعه تیم ملی فوتبال ایران بدتر از این نمی‌شد

ماجراجوئی احمدی‌نژاد و یارانش تضعیف وحدت ملی را به دنبال دارد

مشاور ترامپ:کره‌شمالی بزرگ‌ترین تهدید علیه آمریکاست

شروع رزمایش هوایی بزرگ آمریکا و کره جنوبی

سازمان ملل خواستار توقف حملات هوایی و زمینی به یمن شد

محمدعلی ابطحی: چرا مصباح یزدی، مقدسات را هزینه حمایت از احمدی نژاد کرد

رمزگشایی از راز مهم پرسپولیسی‌ها

رجعت ناطق‌نوری با «رهروان»

همه بدهی‌های باشگاه پرسپولیس به خاطر یک خرید جنجالی

خبر خوش ستاره سرخ

مورد عجیب یک حمایت خودجوش

کد خبر: 818 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳:۱۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ستاد تسهیل مشکلات واحدهای صنعتی را در کوتاه ترین زمان بررسی کند

قزوین روز :

استاندار قزوین

ستاد تسهیل مشکلات واحدهای صنعتی را در کوتاه ترین زمان بررسی کند

قزوین- ایرنا- استاندار قزوین گفت: مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان در کارگروه ستاد تسهیل رفع موانع تولید در کوتاه ترین زمان مورد بررسی قرار گیرد.

81962707-70520029.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی شنبه شب در نهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، افزود: در هر نشست مشکلات برخی از واحدهای تولیدی مطرح و با حضور دستگاههای اجرایی مرتبط، راهکارهای مناسب برای رفع موانع و مشکلات آنان بررسی می شود.
وی اظهارکرد: نشست های کارگروههای اصلی و فرعی باید به طور مرتب و بدون وقفه برگزار تا تصمیمات اساسی برای برون رفت از تنگناها اتخاذ شود.
همتی با تاکید بر شناسایی و اولویت بندی واحدهای تولیدی مشکل دار و طرح های نیمه تمام بخش صنعت، خاطرنشان کرد: مصوبات ستاد تسهیل نباید مشمول گذر زمان شود و انتظار مدیریت ارشد استان از مدیران دستگاههای اجرایی این است که ضمن چابک سازی و ریسک پذیر بودن، مصوبات را به سرعت عملیاتی کنند.
وی در ادامه گفت: نمایندگان دستگاه اجرایی که در کارگروههای فرعی ستاد تسهیل شرکت می کنند، باید حداقل معاون دستگاه اجرایی باشند تا از اختیارات لازم برخوردار بوده و با اشراف کامل بر مسائل، بتواند در تصمیم گیری های ستاد تسهیل مشارکت و قبل مسئولیت کنند.

*** ما مدیران ریسک پذیر و چابک می خواهیم
نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: برای رونق اقتصادی و توسعه استان نیازمند مدیران ریسک پذیر و چابک هستیم.
همتی در ادامه از همراهی، همدلی و روحیه ریسک پذیری بانک های استان تشکر کرد و افزود: ما بدون بانک ها نمی توانیم عرصه توسعه را درنوردیم، زیرا بانک ها دارای نقش توسعه ای هستند و اگر مدیران توسعه نگر داشته باشیم، رسیدن به مقصود سهل و آسان می شود و ما هم قاطعانه از مدیرانی که مفید و سازنده هستند حمایت می کنیم.
وی در این رابطه که کارها را نباید مشمول مرور زمان کنیم تصریح کرد: ما نباید زمان را از دست بدهیم، زیرا برای هر تصمیم و عملیاتی کردن آن باید برنامه ریزی داشته باشیم و بتوانیم به موقع و سریع برای حل مشکلات تصمیم گیری کنیم.
استاندار قزوین اضافه کرد: مدیر توانمند باید تصمیم جدی و به موقع بگیرد و برای زمان ارزش قائل باشد.
همتی با اشاره به شگل گیری ستاد تسهیل در دولت یازدهم افزود: شکل گیری و ایجاد این مجموعه از تدابیر دولت یازدهم است تا بتواند واحدهای تولیدی را از شرایط رکود خارج کند.
وی خاطرنشان کرد: تحریم ها به تولید، صنعت، کشاورزی و اشتغال ضربه سختی وارد ساخته و این کارگروه به دنبال ترمیم آسیب های ناشی از تحریم ها و شرایط رکود می باشد.
همتی خواهان پرهیز از بخش نگری شد و گفت: باید از بخش نگری بپرهیزیم و با توجه به نقش سازمانی خود در توسعه، حیات منطقه و آینده استان تلاش کنیم و تا به بهترین جایگاه دست یابیم .
وی با تاکید بر ترویج فرهنگ تکریم و احترام به تولید کنندگان و سرمایه گذاران در سطح دستگاه های اجرایی و در فرهنگ عمومی جامعه اظهار داشت: تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ما باید احساس امنیت و احترام از سوی مدیران دولتی داشته باشند.
همتی کارآفرینان و تولید کنندگان را از بهترین و تلاشگرترین اقشار جامعه دانست و افزود: باید منزلت اجتماعی تولید کنندگان را در جامعه بالا ببریم تا با عشق و روحیه وارد کار و فعالیت اقتصادی شوند.

*** هیچ دستگاه دولتی حق شکایت از واحدهای صنعتی را بدون هماهنگی با کارگروه ستاد تسهیل ندارد / برنامه جامع اقدام مشترک جدی است
استاندار قزوین تاکید کرد: هیچ دستگاه دولتی حق شکایت از واحدهای صنعتی و تولیدی را پیش از طرح در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ندارد و تا جایی که ممکن است باید مسایل و مشکلات واحدهای صنعتی در این ستاد حل شود و مانع از رفتن پرونده های آنها به مجامع قضایی شویم.
همتی در ادامه با اشاره به نهایی شدن برجام افزود: امیدی که در پسابرجام ایجاد شده و در حال جوانه زدن است، باید به نحوی با آن برخورد کنیم که در واقع حوزه تولید و سرمایه گذار و کارآفرین واقعا بفهمد که ‘برنامه جامع اقدام مشترک’ که رییس جمهوری طرح کردند جدی است.
وی افزود: نمی خواهیم شعار دهیم ولی همه ما باید یک وفاق ملی، همبستگی اجتماعی و نشاط را به وجود بیاوریم و اگر خدای ناکرده بی اعتنایی کنیم، یاس و نا امیدی دامنگیر همه خواهد شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در این نشست گفت: تاکنون هشت جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شده و این نهمین جلسه این ستاد است.
علی پرزحمت افزود: در هشت جلسه گذشته ۳۵۴ مصوبه مربوط به ۲۳۲ واحد صنعتی و تولیدی مصوب شده و علاوه بر آن ۱۱۲ جلسه کارگروه فرعی تشکیل شده است.
پرزحمت اضافه کرد: از جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قبلی تاکنون ۱۹ جلسه فرعی تشکیل شده که ۵۰ مصوبه داشته و این مصوبات مربوط به ۴۶ واحد صنعتی و تولیدی بوده است.
وی افزود: کارگروه اصلی ۳۵۴ مصوبه داشته که از این تعداد ۱۴۳ مورد به صورت کامل انجام شده، ۲۵ مورد به دلیل حضور نیافتن متقاضی بلاتکلیف، ۱۲۲ مورد در دست اقدام، ۲۲ مورد به دلیل عدم توافق بین دستگاه و واحد مورد نظر هرگونه تصمیم به جلسه مجدد موکول شده، سه مورد نیاز به اصلاح آیین نامه داشته، ۲۴ مورد نیاز به توضیح دستگاه اجرایی، ۹ مورد جلسه مجدد برگزار شده و شش مورد هم عدم امکان توافق بوده است.
پرزحمت تاکید عمده مشکل واحدههای صنعتی با بانک ها است افزود: در این جلسه هشت بانک که بیشترین مصوبات را با واحدههای صنعتی استان داشتند به بررسی مسایل و مشکلات خود پرداختند.
وی افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات مستمر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بتوانیم گام های موثری در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان برداشته و بستری فراهم کنیم تا این واحدها به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.
استان قزوین دارای سه هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی بزرگ و کوچک می باشد.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار