۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 332 | تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰:۳۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – سرپرست فرمانداری آبیک خواستار حل مشکلات زیست محیطی این شهرستان شد

قزوین روز :

سرپرست فرمانداری آبیک خواستار حل مشکلات زیست محیطی این شهرستان شد

قزوین – ایرنا- سرپرست فرمانداری آبیک خواستار حل مشکلات زیست محیطی این شهرستان از جمله آلودگی کارخانه سیمان آبیک و نیروگاه برق شهید رجایی شد.

81953602-70502561.jpg

به گزارش ایرنا علی رحمانی روز یکشنبه در جریان دیدار استاندار قزوین با جمعی از مردم آبیک که در مسجد ولیعصر (عج) این شهر برگزار شد، افزود: کارخانه سیمان آبیک گرچه در محدوده جغرافیایی این شهرستان قرار ندارد و بیرون از استان مستقر است، اما به دلیل مجاورت با شهرستان موجب آلودگی هایی برای آبیک شده است.
وی اظهارکرد: انتظار می رود با پیگیری مسوولان استان، آلودگی این کارخانه با نصب و تعویض به موقع فیلترهای مورد نیاز بر طرف شده و مردم آبیک از محل اعتبارات عوارض این واحد به میزان لازم و قانونی بهره مند شوند.
رحمانی همچنین با اشاره به مصرف ۶۰ درصد از سوخت نیروگاه برق شهید رجایی از مازوت اظهارکرد: گاز تنها ۴۰ درصد سوخت این نیروگاه را تشکیل می دهد و همین موضوع موجب ایجاد آلودگی در سطح منطقه آبیک شده است که در این خصوص باید تدابیر و راهکارهای لازم اندیشیده شود.
وی کمبود آب شرب را از دیگر مشکلات آبیک برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم با حفر سه حلقه چاه این مشکل برطرف شود و پیگیریهای لازم نیز برای انتقال حق آبه این شهرستان از سد طالقان صورت بگیرد.
رحمانی، آبیک را دارای ظرفیت های کشاورزی، صنعتی و دانشگاهی بالایی دانست و اظهارکرد: این شهرستان دارای دو شهر صنعتی آبیک و کاسپین، یک شهرک دانشگاهی و همچنین مراکز تولید دام و طیور و یکی از تولید کنندگان عمده مرغ و تخم مرغ کشور است.
وی جذب سرمایه گذاری در بخش های تولیدی را از اولویت های مهم شهرستان آبیک خواند و اظهارکرد: با راهنمایی های استاندار قزوین نهایت تلاش خود را برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران انجام می دهیم.
رحمانی ضمن به افتتاح و بهره برداری طرح های مختلف در آبیک به مناسبت دهه فجر، ارزش این طرح ها را ۳۰۰ میلیارد ریال دانست و گفت: این ها همه از برکات انقلاب و نظام اسلامی است که باید شکرگذار آن باشیم.
استاندار قزوین به منظور دیدار و گفت وگو با مردم آبیک و بهره برداری از چندین طرح عمرانی خدماتی و کشاورزی به مناسبت دهه فجر به آبیک سفر کرده است.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار