۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 59 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲:۴۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – سفیر ایتالیا در ایران: روابط تهران و رم وارد مرحله نوینی می شود

قزوین روز :

سفیر ایتالیا در ایران: روابط تهران و رم وارد مرحله نوینی می شود

قزوین-ایرنا- سفیر ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران در نشست با استاندار قزوین گفت: با اجرای برجام، روابط تهران و رم وارد مرحله نوینی شده و بیش از پیش گسترش می یابد.

81927212-70457047.jpg

به گزارش ایرنا، مائورو کنچاتوری روز سه شنبه در نشست با استاندار قزوین و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی این استان افزود: در دوره پسابرجام برای توسعه روابط بیان رم و تهران تلاش خواهیم کرد.
سفیر ایتالیا در ایران گفت: خوشحالیم این نشست که به منظور توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان یکدیگر در حال انجام می باشد، با اجرای برجام و رفع تحریم ها همزمان شده است.
وی با اشاره به قصد دکتر روحانی برای سفر به ایتالیا در اوایل بهمن ماه امسال، اظهار کرد: این نخستین سفر وی به اروپا پس از عهده دار شدن سمت ریاست جمهوری است و می تواند به توسعه و تحکیم روابط دو کشور منجر شود.
کنچاتوری در ادامه از قزوین به عنوان استانی با ظرفیت های فراوان اقتصادی یاد کرد و گفت: سرمایه گذاران و بازرگانان ایتالیایی آمادگی همکاری های مختلف در این حوزه را با همتایان خود در قزوین دارند.
سفیر ایتالیا در تهران زمینه توسعه روابط و همکاری های فرهنگی، علمی و اجتماعی میان کشورش با ایران از جمله قزوین را نیز مساعد دانست و گفت: در همین ارتباط موضوع خواهرخواندگی میان قزوین و پروجا که هر دو از شهرهای تاریخی و باسابقه ایران و ایتالیا هستند در دست پیگیری است.
آدولفو اورسو از نمایندگان بازرگانی ایتالیا در ایران و وزیر سابق تجارت خارجی این کشور نیز در این نشست به تشریح زمینه های همکاری فعالان اقتصادی کشورش با همتایان خود در قزوین پرداخت.
وی، قزوین را استانی با ظرفیت های قابل توجه در حوزه صنعت و تجارت، کشاورزی، گردشگری و دانشگاهی خواند و گفت: به پیوند هرچه بیشتر و همکاری ها گسترده تر با ایران از جمله قزوین فکر می کنیم.
اورسو از ۲۰۱۶ به عنوان سالی که هیات های ایتالیایی زیادی در آن به ایران سفر می کنند یاد کرد و افزود: ایتالیا در زمینه هایی چون تولید صنایع کشاورزی، مترو و تراموا و ایجاد شبکه خط آهن، زیرساخت های رفاهی همچون هتل و فروشگاه های زنجیره ای و فعالیت در زمینه انرژی ها نو و بازیافت توان همکاری خوبی را با ایران دارد.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار