قزوین روز – سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در قزوین به بهره برداری می رسد

قزوین روز :

سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در قزوین به بهره برداری می رسد

قزوین – ایرنا – مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از بهره برداری و واگذاری سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر همزمان با سفر معاون اول ریاست جمهوری در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

81925087-70453481.jpg

علی محمد پورکریم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با بهره برداری از این واحدها، از مجموع ۴۴ هزار و ۹۸۰ واحد مسکن مهر در بخش های سه جانبه، خود مالک و تعاونی های این استان تاکنون ۳۴ هزار و ۳۰۰ واحد به متقاضیان واگذار می شود. وی با اشاره به اینکه تاکنون برای احداث و واگذاری ۳۴ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر استان قزوین ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده، اضافه کرد: سه هزار میلیارد ریال نیز در بخش های زیربنایی و روبنایی از جمله احداث مسجد، مدرسه، شبکه های انتقال و توزیع، حفر چاه و خطوط انتقال مسکن مهر هزینه شده است.
این مسوول با اشاره به شرایط تحویل واحدهای مسکن مهر به متقاضیان یادآور شد: براساس دستورالعمل های اجرایی وزارت راه و شهرسازی، تنها آن دسته از ساختمان هایی که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده، انشعاب آنها وصل و دفترچه اقساط واحد نیز برای متقاضی از سوی بانک عامل صادر شده، آماده تحویل می باشد.
به گفته وی، عملیات پایانی ساخت مسکن مهر در استان قزوین سال آینده به پایان خواهد رسید.
پورکریم در ادامه یادآور شد: از ۱۸ باب مدرسه در دست ساخت مسکن مهر استان قزوین نیز تاکنون ۱۰ باب آن به پایان رسیده و از ۱۷ باب مسجد ۷ باب مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: از ۸۰ هکتار فضای سبز پیش بینی شده در مسکن مهر استان تاکنون ۱۰ هکتار آن تکمیل و مابقی آن نیز با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد همراه است.
پورکریم در پایان اضافه کرد: خوشبختانه ساخت پنج هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر این استان نیز مدتی پیش به پایان رسیده است.
۸۰۵۴

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است