ایرنا – سیاست اقتصادی دولت در دوران پسابرجام کمک به رونق تولیدات داخلی است

Cloob

استاندار قزوین

سیاست اقتصادی دولت در دوران پسابرجام کمک به رونق تولیدات داخلی است

قزوین- ایرنا- استاندار قزوین گفت: سیاست اقتصادی دولت در دوران پسابرجام کمک به رونق تولیدات داخلی است .

81967167-70528049.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی سه شنبه شب در مراسم افتتاح نهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته که با حضور جمعی از مسوولان در شرکت نمایشگاههای بین المللی قزوین برگزار شد، افزود: صنعت ساختمان می تواند صنعت بالادست را فعال کند و یک جریان پر رونقی در جامعه به لحاظ تولید ،اشتغال سهم قابل توجهی در اقتصاد داخلی استان و سطح ملی ایجاد کند.
وی اظهار داشت: با برچیده شدن تحریم های ظالمانه علیه ایران، باید با هم افزایی بیشتر بین دولت و بخش خصوصی زمینه رفع مشکلات موجود و رونق اقتصاد استان را فراهم کرد.
همتی ادامه داد: درفضای جدید پسا برجام و با دست پر همت و بلند نظر تمامی کارآفرینان ، سرمایه گذاران، مهندسان و تکنسین ها به ویژه در حوزه صنعت ساختمان و با سیاست گذاری های مدبرانه ای که دولت تدبیر و امید دارد امیدواریم بتوانیم شاهد شکوفایی و برداشتن گام هایی بلند، مدبرانه، عاقلانه و کارشناسانه در حوزه های مختلف جایگاه اقتصادی و ملی کشور ،یک دوره بالندگی در انتظار داشته باشیم.
این مسوول اضافه کرد: رسیدن به نقطه مطلوب در گرو تلاش جمعی تمامی دست اندرکاران در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه مسکن، ساخت و ساز است.
همتی افزود: در این راستا عزم و اراده فعالان نیز بسیار کارساز است و باید هماهنگی خوبی بین مجموعه بانک ها ، دستگاه های دست اندرکار و بخش خصوصی ایجاد شود و بتوانیم فضای ساخت و ساز را با جدیت پیگیری کنیم .
استاندار قزوین در ادامه به شاخص های کسب و کار جهانی اشاره کرد و گفت: طبق آخرین گزارش بانک جهانی تقریبا از بین ۱۸۹ کشور، کشور ما در رتبه ۱۴۴ بوده است و ظرف دو سال گذشته به رتبه ۱۳۰ و امروز به رتبه ۱۱۸ ارتقا پیدا کرده است که این جایگاه مطلوبی نیست اما در شرایط تحریم و در دوسال اول دولت تغییر قابل توجهی در کسب و کار ایجاد شده است
نماینده عالی دولت در استان افزود: بنای دولت ایجاد تغییر مثبت در شاخص های استان ها است که تلاش کنیم دچار تغییر مثبت شود و شاخص های استانی به نقطه مطلوب برسد.
همتی با بیان اینکه، نمایشگاه صنعت ساختمان می تواند زمینه ساز رشد و بالندگی فعالان در این حوزه باشد ، تاکید کرد: بخش خصوصی نیز همانند بخش دولتی باید با آمادگی جدی وارد شود و ما بتوانیم با آماده سازی شرایط به عنوان یکی از بخش های درآمدی هم در استان و هم در کشور دچار تحولات مثبت شویم .
وی به برند سازی ،ارتقاء کیفیت ، استفاده از تولید دانش محور و دانش بنیان در صنایع بالادست گفت: باید در زمینه مسکن به گونه ای اقدام شود که بخشی از تولیدات را نیز فعال کنیم و اقلام صادراتی را نیز داشته باشیم و در این راستا یکی از روش هایی که می تواند صنایع بالادست را فعال تر کند این است که علاوه بر بازار داخلی به بازارهای جهانی نیز توجه داشته باشیم.
نهمین نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته از ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه سالجاری در شرکت نمایشگاههای بین المللی قزوین برای بازدید علاقمندان دایر است .
۶۱۲۸/۷۳۸۹

81967167-70528050.jpg

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است