پست معنادار رحمتی پس از بازگشت

وقتی کودک دچار تهوع و استفراغ می شود، چه کنیم

جزییات کشف جسد زن ۳۰ ساله در اسدآباد

اعلام شرایط جدید وام مسکن

شرط عادل الجبیر برای حضور ایران در جامعه جهانی

ریسک بزرگ مدافع پرسپولیس در آستانه دیدار با الهلال عربستان

آغاز مراسم سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور با حضور روحانی

بازی با اعتبار دین محمدی و طاهری

چگونه قرمزی صورت را برطرف کنیم

با تکنیک‌های ساده‌ی زبان بدن دیگران آشنا شوید

فغانی- بنجامین ویلیامز؛ دو روی متفاوت سکه‌ داوری

کی‌روش: امیدوارم تیم ملی جوانان مسیر پیشرفت و موفقیت را با قدرت طی کند

کد خبر: 491 | تاریخ انتشار: ۱۶:۵۳:۳۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – صنعت عرضه سوخت با وجود مشکلات فعلی توجیه اقتصادی ندارد

قزوین روز :

مدیرعامل انجمن صنفی جایگاهداران سوخت استان قزوین

صنعت عرضه سوخت با وجود مشکلات فعلی توجیه اقتصادی ندارد

قزوین – ایرنا – رییس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاهداران سوخت استان قزوین گفت:صنعت عرضه فرآورده های نفتی توسط جایگاههای سوخت با وجود مشکلات فعلی به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد.

81927732-70457995.jpg

رضا یعقوبی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، یکی از معضلات موجود در این بخش را ارایه کارمزد پایین از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به جایگاههای سوخت دانست و افزود: در حال حاضر کارمزد هر لیتر بنزین ۲٫۲ دهم و نفت گاز ۱٫۳ دهم هر لیتر است که پیشنهاد این انجمن در سراسر کشور افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی این کارمزد است.
وی به یکی دیگر از مشکلات موجود در جایگاههای عرضه سوخت اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اجرای هدفمند سازی یارانه ها و سهمیه بندی سوخت در سال ۸۶، دولت قرار بود تجهیزات مورد نیاز در جایگاهها را از جنس ژاپنی تهیه کند که متاسفانه با بهره مندی این وسایل از کشور چین، هزینه های زیادی به ما تحمیل شد و برای جبران خسارت های وارد شده به دولت پیشنهاد داده شده که با توجه به تک نرخی شدن قیمت، کارت های سوخت در این رابطه را جمع آوری کند.
یعقوبی خاطرنشان کرد:با توجه به پیشنهاد وزیر نفت در بخش برند سازی جایگاههای عرضه سوخت، به نظر می رسد در گام نخست مسوولان باید به فکر جلوگیری از ورشکستگی صاحبان جایگاههای عرضه سوخت باشند چرا که هزینه های هنگفتی را در شرایط کنونی متحمل می شوند.
به گفته وی، در حال حاضر ۸۰ جایگاه عرضه سوخت در استان قزوین وجود دارد که ۷۲ درصد آنها دارای رتبه ممتاز و درجه یک می باشند.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاهداران سوخت استان قزوین اضافه کرد: روزانه به طور میانگین یک میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین و یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر نفت گاز توسط جایگاههای سوخت در سطح استان توزیع می شود.
نایب رییس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاهداران سوخت استان قزوین نیز در این نشست گفت: این انجمن در سال ۷۱ شکل گرفته و در حال حاضر دارای ۸۰ عضو بوده و عضو انجمن جایگاهداران سوخت کشور هم می باشد.
رضا صالحی ادامه داد: متاسفانه مشکلات موجود در این بخش که خدمات شبانه روزی را به شهروندان در طول سال و بدون وقفه ارایه می دهند منجر به تعطیلی برخی از جایگاههای استان شده تا جایی که هزینه های مربوط به جایگاههای عرضه سوخت هیچ تناسبی با درآمدهای آن ندارد.
وی اضافه کرد: با توجه به منع تغییر کاربری جایگاههای سوخت، دولت باید تدابیری بیاندیشد تا برای جلوگیری از ورشکستگی صاحبان این جایگاهها، آنان اقدام به این کار کنند.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار