۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1108 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹:۲۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – طرح ابلاغ الکترونیکی پرونده های قضایی تا دو ماه آینده اجرا می شود

قزوین روز :

معاون قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه

طرح ابلاغ الکترونیکی پرونده های قضایی تا دو ماه آینده اجرا می شود

قزوین-ایرنا- معاون قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی پرونده های قضایی تا دو ماه آینده در کشور خبر داد.

81943218-70483521.jpg

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری روز یکشنبه در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان قزوین افزود: فناوری تنها در زمانی موثر است که بتواند خدمتی را به مردم ارایه کند در غیر اینصورت اثربخشی لازم را نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: در همین راستا بود که از سال ۸۸ با اجرای طرح عدالت الکترونیک در قوه قضاییه ۵۰ طرح در حوزه فناوری ایجاد شد تا بر خلاف دیدگاه های گذشته که به فناوری به عنوان موضوعی لوکس یا سازمانی نگاه می شد، فرایندهای کاری را به خارج از سازمان منتقل و نظام فناورانه را تبدیل به خدمت کند.
حجت الاسلام شهریاری ادامه داد: در ابتدای این کار مقاومت سازمانی، هزینه های بالا و تراکم بیش از حد مراجعات مردم از مهمترین موانعی بود که قوه قضاییه را با مشکل مواجه ساخته بود اما برای حل این مشکل به ایده سه جانبه گرایی متشکل از مردم، حاکمیت و بخش خصوصی رسیدیم.
وی گفت: این مفهوم که امروزه در دنیای جدید اثربخشی خود را نشان داده است از طریق برون سپاری خدمات به بخش خصوصی سودمندی های زیادی برای هر سه ضلع این ایده دارد و مردم می توانند خدمات را به راحتی و با کمترین هزینه دریافت کنند.
حجت الاسلام شهریاری، صدور الکترونیکی پرونده های قضایی را از نمونه های سه جانبه گرایی در قوه قضاییه عنوان کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی و توسعه درونزای مورد اشاره در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز خود تعبیر دقیقی از همین سه جانبه گرایی است، چرا که اگر دو جانبه گرایی متشکل از مردم و حاکمیت بطور روزافزونی ادامه یابد، ما باید بطور بی رویه ای به استخراج منابع طبیعی ادامه دهیم اما سه جانبه گرایی و برون سپاری خدمات به بخش خصوصی که قانونگذار نیز در تبصره دو ماده ۶۵۵ آن را تایید می کند، موجب دوام امور می شود.
معاون قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه افزود: طرح دستبند الکترونیکی نیز که ده روز آینده در استان تهران بصورت آزمایشی اجرا می شود از نمونه های دیگر برون سپاری خدمات است که با توجه به هزینه های بالای اجرا و تهیه این دستبندها بخش خصوصی به کمک سازمان زندان ها آمده است تا گام دیگری در ارایه خدمات کیفی تر به مردم برداشته شود.
معاون قوه قضاییه در ادامه با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: این انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) در تمام دنیا شناخته می شود و به برکت ائمه اطهار(ع) دارای آرمان و الگوی جهانی است و امیدواریم با برنامه های خوبی که در بخش های مختلف کشور شاهدیم، بتوانیم با پیروی از منویات مقام معظم رهبری در قله اقتدار قرار گیریم.
رییس کل دادگستری استان قزوین نیز در ادامه این مراسم گفت: قوه قضاییه دستگاهی پرمراجعه است و گستردگی خدمات آن با هیچ سازمانی قابل مقایسه نیست از اینرو این میزان خدمت، نیازمند ظرفیت های متفاوتی است.
جمال انصاری افزود: در شرایطی که مطالبات مردم از دستگاه قضایی نه تنها کاهش نیافته بلکه بطور روزافزونی در حال افزایش است، ما نمی توانیم با مولفه های سنتی گذشته پاسخگوی مردم باشیم و باید خود را به فناوری های روز مجهز کنیم.
وی مشارکت تمام دستگاه ها را نیز در ارایه خدمات فناورانه به مردم لازم دانست و گفت: به یقین بدون اقدامات مکمل این دستگاه ها و حرکت همزمان آنها نمی توانیم خدمات خود را بخوبی به مردم ارایه دهیم.
انصاری ادامه داد: رسیدن به کار سیستمی فرایند ساده ای نبوده و با دشواری های زیادی مواجه است، از اینرو باید با حرکت هماهنگ سایر دستگاه ها بتوانیم در ارایه خدمات به مردم بگونه ای عمل کنیم که هزینه های مردم کاهش و فرصت های آنها افزایش یابد.
رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: طرح ابلاغ الکترونیکی پرونده های قضایی نیز یکی از نمونه های کاربرد فناوری در پیشبرد امور است که اجرای آن درصد زیادی از مشکلات مردم را برطرف خواهد کرد.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

81943218-70483522.jpg

81943218-70483523.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار