کد خبر: 1067 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۷:۱۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – طرح احداث فضای الحاقی بیمارستان شهید رجایی آغاز می شود

قزوین روز :

طرح احداث فضای الحاقی بیمارستان شهید رجایی آغاز می شود

قزوین-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: طرح ساخت فضای الحاقی مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی بزودی آغاز می شود.

81941109-70479971.jpg

به گزارش ایرنا دکتر مهدی یوسفی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح الحاقی با ۱۰هزار متر مربع در چند طبقه احداث و بخش های اورژانس، آزمایشگاه ها، دو بخش بستری و سوختگی و اتاق های عمل به آن منتقل خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برخی طرح های عمرانی دانشگاه اضافه کرد: بالغ بر ۴۵ هزار متر مربع شامل ۱۷۰خانه بهداشت، ۵۷ مرکز بهداشتی درمانی و ۱۴ پایگاه بهداشتی درمانی شهری با هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در قالب طرح تحول بهداشت، بهسازی و استانداردسازی می شود.
یوسفی ادامه داد: همچنین در زمینه ارتقای هتلینگ و استانداردسازی فضاهای بیمارستانی استان نیز شامل بخش های بستری، اتاق های عمل و پاویون های پزشکان و پرستاران تقریبا ۱۰هزار متر مربع با بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال اجرا شد که همچنان نیز ادامه دارد.
وی گفت: استان قزوین شاکله درمانی خود را با بیش از ۵۰ سال به دوش می کشد و اکنون تمام بیمارستان های دانشگاهی استان بجز بیمارستان ولایت و بیمارستان در آستانه تاسیس شفا تاکستان بسیار قدیمی و فرسوده هستند.
این مسوول با اشاره به کمبود تخت در بیمارستان های استان یادآور شد: با ساخت بیمارستان نیمه تمام اهدایی شهرداری الوند و همچنین بخش الحاقی بیمارستان شهید رجایی طی سال های آینده حدود ۶۵۰ تخت بیمارستانی به استان افزوده خواهد شد.
یوسفی گفت: گرچه در حوزه بهداشت منابع ارایه شده در قالب طرح تحول نظام سلامت در مسیر خود به حرکت افتاد و امروز شاهد اقدامات مختلقی مانند ساخت کلینیک های ویژه هستیم اما بسیاری از اقدامات انجام شده از طریق منابع داخلی و مدیریت درآمدهای دانشگاه محقق شده است.
وی ادامه داد: امروز با اجرای طرح های تحولی وزارت بهداشت، گستره خدمات درمانی به مردم استان با راه اندازی کلینیک های ویژه در مناطق الوند، بویین زهرا، زیباشهر، اقبالیه، آبیک و بیمارستان شفا تاکستان و کلینیک ویژه در جنوب شهر قزوین افزایش یافته است و مردم می توانند خدمات ویزیت را با کمترین هزینه در نزدیک ترین مکان به منطقه خود دریافت کنند.
یوسفی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۵۵ هزار متر مربع طرح عمرانی در دانشگاه در حال ساخت و یا در آستانه ساخت است که بیشتر از آنکه ناشی از منابع طرح تحول نظام سلامت باشد، از محل صرفه جویی و برنامه ریزی منابع مالی است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۶۰ هزار متر مربع فضای عمرانی نیز در حال بهسازی داریم که در سال جاری به پایان می رسد.
معاون توسعه منابع و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اعلام آمادگی دانشگاه در جلب مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی گفت: قزوین از جمله استان هایی است که طرح خرید خدمت از بخش خصوصی را آغاز کرده است و هم اکنون این طرح در بیمارستان های ولیعصر(عج) شهرستان آبیک و رحیمیان الوند در حال اجرا است.
این مسوول یادآور شد: همچنین در حال حاضر تصویربرداری پزشکی در بیمارستان بوعلی، کلینیک سنگ شکنی بیمارستان شهید رجایی و چند خدمت دیگر نیز با همکاری بخش خصوصی در حال فعالیت و مابه التفاوت خدمات آن توسط دولت پرداخت می شود.
یوسفی با اشاره به مشارکت خیرین نیز گفت: ساخت بخش رادیوتراپی استان در بیمارستان ولایت، چند مرکز بهداشتی درمانی مانند پونک، معلم کلایه و مینودر، آزمایشگاه دانسفهان و فضای بازی در بیمارستان قدس نیز از دیگر طرح هایی است که با مشارکت خیرین در حال اجرا می باشد.
وی با اشاره به نقش موثر خیرین در کمک به حوزه سلامت گفت: خیرین بهترین ظرفیت برای کمک به حوزه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی یکی از بهترین ظرفیت هایی است که سرمایه گذاری در آن نتایج بسیار خوبی برای مردم خواهد داشت و رسانه ها می توانند با انعکاس مطلوب این موضوع در این زمینه فرهنگسازی کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه نیروی انسانی را بزرگترین منبع تحول در سازمان ها عنوان کرد و گفت: اگر قرآن بر موضوعی انسانی تاکید می کند در مجموعه سازمانی ما هم نیروی انسانی باید در مدیریت سازمانی ما اولویت یابد.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: طرح های مختلفی در جهت افزایش توانمندی شاغلان دانشگاه از سال جاری در دستور کار ما قرار گرفته و هم اکنون طرح رتبه بندی شاغلان و همچنین طرح توسعه آموزش آنها اجرا می شود و تا پایان سال جاری به نقطه ایده آل خود خواهد رسید.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار