۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 955 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰:۴۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – طرح جامع مدیریت آلودگی هوای استان در حال تدوین است

قزوین روز :

طرح جامع مدیریت آلودگی هوای استان در حال تدوین است

قزوین-ایرنا- مدیرکل اداره محیط زیست استان قزوین گفت: طرح جامع مدیریت آلودگی هوای استان در حال تدوین است و به تصویب کارگروه سلامت استان رسیده است.

81925910-70454840.jpg

به گزارش ایرنا سیاوش شمسی پور روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی به مناسبت روز ملی هوای پاک با شعار ‘نقش من در هوای پاک’ افزود: حمل و نقل، سرانه فضای سبز و نظارت دقیق تر بر معاینات فنی خودروها و صنایع آلاینده هوا از مواردی است که در این طرح به انها پرداخته شد و با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی، اداره کل منابع طبیعی پس از تصویب به مرحله اجرا درخواهد آمد.
وی با اشاره به برنامه های روز ملی هوای پاک اظهارکرد: اجرای طرح های زیست محیطی، حضور در مراسم درخت کاری در تاکستان، نظارت بر معاینه فنی خودروها، تشکیل گروه های مشترک با نیروی انتظامی برای جلوگیری از تردد خودروهای آلاینده، تشکیل کارگروه آلودگی هوا در استان و شهرستانها، اجرای برنامه های نمادین در سطح استان در رادیو و تلویزیون از دیگر برنامه های این هفته است.
شمسی پور به مدیریت پسماندها اشاره کرد و افزود: در بحث پسماندهای صنعتی راه اندازی سایت مخصوص دفن پسماندهای صنعتی از جمله اقدامات مطلوب در سطح استان است.
وی افزود: پسماندهای پزشکی و پسماندهای مطب ها و رادیولوژی ها و درمانگاه های شهر قزوین جمع آوری شده و با اعمال فرایند بی خطرسازی در جایگاه خاص خود دفن می شوند.
شمسی پور به میزان تولید پسماند بیمارستانی و سرانه تولید زباله اشاره کرد و افزود: روزانه حدود چهار تن پسماند بیمارستانی تولید می شود و شهر قزوین ۴۰۰ تا ۴۵۰ تن و کل استان ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن تولید پسماند دارد.
وی به سایت محمدآباد اشاره کرد و گفت: این سایت با مساحت ۱۰ هکتار ویژه پسماندهای صنعتی است و آمادگی دریافت پسماندهای صنعتی واحدهای تولیدی را دارد.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین به اولین و مهمترین موضوع این اداره کل اشاره کرد و گفت: اجرایی کردن سیاستهای کلی محیط زیست کشور که توسط رهبری ابلاغ شده است جزو اولویت های کاری ما است.
شمسی پور با اشاره به سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه محیط زیست گفت: این سیاست ها به ۳۵ برنامه تبدیل شده است و بسیاری از آنها در حوزه های مبارزه با زمین خواری، کنترل ساخت و ساز و مدیریت پسماندهای روستایی و طرح هادی روستایی فرابخشی است.
وی افزود: این ۳۵ برنامه به تصویب کارگروه فرابخشی استان رسیده و به دستگاه ها ابلاغ شده است و برخی از این دستگاه ها گزارش های خود را برای ما ارسال کرده اند.
در این نشست اجرای طرح اکولوژی صنعتی، ایجاد شهرک تخصصی صنعتی، موضوع احیای تالاب ها به ویژه دشت الله آباد، ریزگردها و شناسایی کانون آنها، الحاق پارک صنعتی لیا به شهر صنعتی لیا به دلیل مشکل زیست محیطی، سرشماری زمستانی وحوش استان و افزایش ۲۶ درصدی آن، مشکل تامین سوخت نیروگاه شهید رجایی، مشارکت NGO ها در محیط زیست، سرانه سبز استان، مناطق شکارممنوع استان، تعداد ایستگاه های سنجش آلودگی هوا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار