استقلال دست‌تان امانت است

تلاش آمریکا برای از بین بردن نفوذ ایران در سوریه

کورس چهار پاسور لیگ با مهندس پرسپولیس

ستاره استقلالی فکر می‌کند ۱۷ سال دارد

عارف: امیدی‌ها و اصلاح‌طلبان در موضوع حصر تصمیم گیرنده نیستند

ریسک‌های مالی و انواع آن

کمبود ۶ماده مغذی را درصورت تان تشخیص دهید

عملکرد قالیباف و شعار «عبور از روحانی»

زیر پوست انتقاد از رئیس جمهور چه می گذرد

معتضد: آقای روحانی، به تاريخ ايران توجه ندارید

حقیقت را دوست داریم، اما دروغ را بیشتر

چگونه اتفاقات خوب را با قانون جذب به سمت خودبکشانید

کد خبر: 769 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۱:۱۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – طرح ممیزی ۷۵۲ هزار هکتار از مراتع استان قزوین اجرا شد

قزوین روز :

طرح ممیزی ۷۵۲ هزار هکتار از مراتع استان قزوین اجرا شد

قزوین – ایرنا – مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین از اجرای طرح ممیزی مراتع در سطح ۷۵۲ هزار هکتار از مراتع این استان به منظور جلوگیری از ورود و خروج دام غیرمجاز خبر داد.

81956346-70507527.jpg

علی اکبر اسدالهی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با این ممیزی تمام مراتع استان قزوین در حال شناسایی کامل است تا پروانه های چرا مورد ارزیابی و دقت نظر قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه اجرا طرح ممیزی در بهره برداری صحیح و اصولی از مراتع استان حایز اهمیت است، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که با این حرکت عظیم بتوانیم بهره برداری اصولی از مراتع داشته و به حفظ و بهبود مراتع کمک کنیم .
اسداللهی با بیان اینکه ممیزی مراتع در قالب سامان عرفی انجام گرفته، اضافه کرد: مهمترین هدف از اجرای این طرح تعیین و تشخیص ظرفیت مراتع، تعیین دامداران ذیحق، مدیریت و حفاظت از مراتع می باشد.
وی تصریح کرد: همچنین تحقق بخشیدن به اهداف سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، حفظ ، احیا، توسعه و بهره برداری پایدار از منابع طبیعی از دیگر اهداف اجرای این طرح است .
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین ادامه داد: با اجرای این طرح و مشارکت بهره برداران، میزان تولید علوفه در واحد سطح افزایش پیدا خواهد کرد.
اسدالهی افزود: طرح ممیزی مراتع برای شناسایی بهره برداران دارای حق استفاده از مرتع، صدور پروانه چرا و تعیین شرایط بهره برداری از مراتع براساس شرایط منطقه و پوشش گیاهی اجرا می شود.
وی ادامه داد: اجرای طرح ممیزی بر اساس ماده یکم قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع کشور صورت می گیرد تا بهره برداران و دامداران با استفاده از این منبع غنی بتوانند واحدهای دامی خود را به صورت شایسته و مطلوب پرورش دهند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین در پایان یادآور شد: از دامداران استان انتظار داریم تا با مراجعه به منابع طبیعی نسبت به گرفتن مجوز قانونی چرای دام خود اقدام لازم را در بهره برداری صحیح و اصولی از مراتع انجام دهند.
استان قزوین دارای ۸۵۳ هزار و۴۸۵ هکتار مرتع، ۲۹ هزار و ۱۵۰هکتار بیابان و ۲۸ هزار و ۱۵۷هکتار جنگل است .
۷۳۹۰/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار