قزوین روز – عامل هتک حرمت در فضای مجازی توسط پلیس فتا قزوین دستگیر شد

قزوین روز :

عامل هتک حرمت در فضای مجازی توسط پلیس فتا قزوین دستگیر شد

قزوین – ایرنا – رییس پلیس فتا استان قزوین از دستگیری عامل هتک حرمت در فضای مجازی خبر داد.

81942886-70482934.jpg

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی ناجا، سرهنگ فخرالدین توکلی افزود: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر درج مطالب توهین آمیز، غیراخلاقی و تهدید کننده در شبکه اجتماعی تلگرام از سوی فردی ناشناس، موضوع در دستور کار کارشناسان این اداره قرار گرفت.
وی ادامه داد: پلیس فتا با بررسی های لازم و فنی، فردی را در این رابطه در یکی از استان های همجوار شناسایی و پس از هماهنگی لازم با مقام قضایی، نامبرده را دستگیر و به این مرکز منتقل کرد.
به گفته رییس پلیس فتا استان قزوین، در ادامه تحقیقات مقدماتی پلیس، متهم سرانجام به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی اعلام کرد.
این مسوول انتظامی با اشاره به تحویل متهم دستگیر شده به مراجع قضایی، خاطرنشان کرد: افرادی که در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به هتک حرمت، حیثیت و نشر اکاذیب علیه یکدیگر کنند هشدار داده می شود که براساس ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه ای باید پاسخگوی قانون و مسوول عمل مجرمانه خود باشند.
رییس پلیس راه استان قزوین نیز از توقیف یک دستگاه سواری تندر ۹۰ با ۴۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال خلافی پرداخت نشده خبر داد و گفت: این خودرو توسط عوامل پلیس راه در آزاد راه قزوین – زنجان شناسایی و متوقف شد.
سرهنگ بهرام زینلی با اشاره به درج ۱۴۱ فقره تخلف در سوابق سواری توقیف شده، اظهار کرد: تخلف های ثبت شده شامل سرعت و سبقت غیرمجاز بوده است.
فرمانده انتظامی البرز همچنین از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان و برخورد با رانندگان متخلف خبر داد و افزود:
همزمان با اجرای این طرح به مدت یک هفته، پنج دستگاه خودرو با ۹۴ میلیون ریال خلافی توقیف و روانه پارکینگ شدند.
سرهنگ ولی اله رسولی راد ادامه داد: در راستای اجرای طرح برخورد با خودروهای دارای آلودگی صوتی، شیشه دودی، جست پایین و تغییر وضعیت و نیز دستکاری پلاک ۱۹ فقره اعمال قانون صورت گرفت.
به گفته این مسوول انتظامی، شماره تلفن ۱۱۰ پلیس به صورت شبانه روزی در خدمت شهروندان بوده تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را به پلیس اطلاع دهند.
۸۰۵۴

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است