۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 395 | تاریخ انتشار: ۱۶:۴۷:۵۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – فرمانداران در هر یک از شعب اخذ رای دارای نماینده هستند

قزوین روز :

مدیرکل سیاسی و انتخابات استان قزوین:

فرمانداران در هر یک از شعب اخذ رای دارای نماینده هستند

قزوین – ایرنا – مدیرکل سیاسی و انتخابات استان قزوین گفت: فرمانداران استان در یک هزار و یک شعبه اخذ رای دارای نماینده هستند.

81958448-70511494.jpg

به گزارش ایرنا، فرامرز مرادی روز چهارشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا، تعداد کل صندوق های رای انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان را دو هزار و دو صندوق اعلام کرد.
وی با اشاره به تعداد حوزه های انتخابیه این استان، اظهار کرد: سه حوزه انتخابیه اصلی و ۱۶ حوزه انتخابیه فرعی برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و یک حوزه اصلی و ۱۸ حوزه فرعی به عنوان حوزه های انتخابیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تعیین شده است.
به گفته وی، اعضای شعب اخذ رای متشکل از هیات های پنج یا هفت نفره هستند که تعداد آنها توسط هیات اجرائی مشخص شده که این تعداد از پنج هزار و پنج تا هفت هزار و هفت نفر متغییر می باشد.
مرادی تعداد محافظان هر شعب اخذ رای را سه نفر اعلام و یادآور شد: هر یک از شعب نیز دارای یک بازرس بوده و ۵۰ سربازرس نیز وظیفه بازرسی انتخابات را بر عهده دارند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استان قزوین در ادامه با اشاره به شرایط رای دهندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، اضافه کرد: براساس ماده ۲۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۹ و ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، رای دهندگان باید دارای تابعیت جمهوری اسلامی بوده، ۱۸ سال تمام داشته باشند، عاقل و از حقوق اجتماعی نیز محروم نباشد.
وی به نشست معاون وزیر اطلاعات با عوامل اجرایی، هیات نظارت، رئیس کل دادگستری و دادستان استان و نامزدهای تایید شده در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این جلسه به منظور رعایت قانون و موازین اخلاقی و مقررات تبلیغاتی از سوی نامزدها برگزار می شود.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.
۶۱۰۱/۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار