۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 308 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۹:۴۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – فرماندار آوج خواستار تقویت زیرساخت های این شهرستان شد

قزوین روز :

فرماندار آوج خواستار تقویت زیرساخت های این شهرستان شد

قزوین-ایرنا- فرماندار آوج زیرساخت های این شهرستان را نیاز به تقویت دانست و گفت: اماکن اداری، بهداشتی- درمانی، فرهنگی رفاهی و ورزشی نیاز اصلی اهالی این منطقه است.

81952239-70500036.jpg

به گزارش ایرنا، علی اکبر سلیمانی عصر شنبه در جمع مردم آوج و در حاشیه آئین های بهره برداری از چند طرح عمرانی خدماتی این شهرستان به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر که با حضور استاندار انجام شد، افزود: هنوز برخی ادارات از جمله بنیاد شهید، اوقاف و تامین اجتماعی در این شهرستان مستقر نشده اند که در این خصوص باید اقدام شود.
وی تعداد واحدهای دانشگاهی آوج را سه واحد خواند و اظهار داشت: نیازمند افزایش واحدهای دانشگاهی در این شهرستان هستیم.
سلیمانی همچنین تعداد مساجد این شهرستان را ۱۰۵ مسجد و تعداد اماکن فرهنگی تاریخی آوج را ۱۴۰ مورد خواند و گفت: این شهرستان با حمایت های مسئولان استانی و مشارکت بخش خصوصی می تواند به قطب گردشگری استان تبدیل شود.
فرماندار آوج نبود بیمارستان را یکی از مشکلات جدی مردم این شهرستان خواند و اظهار داشت: در حال حاضر ۲۱ روستای این شهرستان از نعمت گاز بهره مند هستند و ۸۹ روستا نیز از گاز برخوردار نیستند.
سلیمانی، کمبود امکانات و بیکاری را از مشکلات جدی شهرستان آوج دانست و اظهار داشت: همین موضوع موجب مهاجرت مردم شده است به طوری که جمعیت این شهرستان در زمستان ها ۴۰ هزار نفر و در تابستان ها به بیش از ۱۰۰ هزار نفر می رسد.
فرماندار آوج، کشاورزان این شهرستان را نیازمند حمایت های بیشتر از جمله در بخش راه اندازی استخرهای چندمنظوره و ذخیره آب دانست و کمبود آب شرب و کشاورزی، در دسترس نبودن آنتن موبایل و فرستنده های تلویزیونی در برخی نقاط آوج را از دیگر مشکلات این شهرستان برشمرد و خواستار پیگیری مدیران مربوطه برای حل آنها شد.
سلیمانی در پایان یادآور شد: در دهه مبارک فجر امسال ۶۳ طرح عمرانی خدماتی کشاورزی با ۷۲۰ میلیارد اعتبار در شهرستان آوج به بهره برداری رسیده و یا در روزهای آینده افتتاح می شود.
امام جمعه آوج نیز در این مراسم ها، خواستار توجه جدی مسئولان استان به رفع کمبودها در بخش های مختلف این شهرستان شد و اظهار داشت: تقویت زیرساخت های گردشگری، ایجاد فرصت های شغلی جدید و استقرار ادارات باقی مانده از مهم ترین اولویت های آوج به شمار می رود.
حجت الاسلام سید ضیاء الدین هاشمی همچنین خواستار حمایت مسئولان استان در راستای اختصاص ساختمان قدیمی اداره راه به مصلی نماز جمعه و همچنین کمک به راه اندازی حوزه علمیه آوج شد.
شهرستان آوج به مرکزیت آوج دارای دو شهر و ۱۱۰ روستا است و در جنوب غربی استان قزوین قرار دارد.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار