باشگاه استقلال زیر و رو می‌شود

پرسپولیسی ها، منتظر گربه‌رقصانی دوباره مهدی طارمی باشید

بیم آن می رود " روزبه چشمی " از آن طرف بام بیافتد

پوتین:همکاری روسیه با ایران و ترکیه برای حل مساله سوریه ثمربخش است

صادقی: انتشار اسامی فراکسیون امید را مناسب نمی‌دانم

میرزایی: برای یکسره‌شدن کار داعش همکاری ایران، روسیه و جریان مقاومت لازم است

ابراز همدردی خاویر سولانا با مردم ایران

طرز تهیه شور خوشمزه خانگی

محسن مسلمان مانع حضور اشکان دژآگه در پرسپولیس

آشنایی با مهاجم هدف استقلال در نیم فصل

دایی: با فساد در فوتبال برخورد جدی شود

نامه ترامپ به نتانیاهو؛ با هم با ایران مقابله می کنیم

کد خبر: 1512 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۱:۴۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – فعالیت انجمن های صنفی از جمله روزنامه نگاران مورد حمایت دولت قرار دارد

قزوین روز :

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فعالیت انجمن های صنفی از جمله روزنامه نگاران مورد حمایت دولت قرار دارد

قزوین- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت انجمن های صنفی از جمله انجمن صنفی روزنامه نگاران که فرایندهای قانونی مربوط به دریافت مجوز را پشت سر می گذارد، مورد حمایت دولت تدبیر و امید قرار دارد.

81936843-70473028.jpg

به گزارش ایرنا، علی جنتی در سفر یکروزه خود به استان قزوین بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در رابطه اقدامات دولت تدبیر و امید برای احیای انجمن صنفی روزنامه نگاران، افزود: پیگیری و مذاکراتی با مراجع ذیربط در مورد انجمن صنفی روزنامه نگاران صورت گرفته و این مجموعه مطابق قانون، باید مجوز خود را از وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی دریافت کند.
وی ادامه داد: وزیرتعاون، کار و رفاه نیزبا انگیزه خوبی رایزنی و پیگیری هایی را در این خصوص داشته و دارد تا امکان فعالیت انجمن صنفی روزنامه نگاران مطابق روال قانونی خود فراهم شود.
وی اظهار کرد: قرار است در همه استان ها یک انجمنی صنفی روزنامه نگاران و در تهران اتحادیه انجمن های صنفی روزنامه نگاران تشکیل شود.
جنتی اظهار امیدواری کرد، انجمن صنفی روزنامه نگاران بتواند در مدار قانون در خدمت رشد و تعالی اهالی رسانه قرار گیرد.

***از استانداران و نیروی انتظامی خواسته ایم تا مانع لغو کنسرت های دارای مجوز شوند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سووال در خصوص لغو کنسرت ها گفت: درخصوص برگزاری کنسرت ها برخی مواقع عوامل طبیعی موجب برگزار نشدن آنها می شود و در بعضی جاها دخالت ها و اعمال سلیقه های شخصی است.
وی اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از مطالعه و بررسی به یک گروه موسیقی مجوز اعطاء می کند و در این رابطه باید همه حمایت کنند، چرا که منطقی نیست افرادی باعث لغو برنامه ای که یک دستگاه رسمی کشور مجوز آنرا صادر کرده است، بشوند.
جنتی از اعمال سلیقه های شخصی در خصوص موسیقی و مساله لغو کنسرت ها انتقاد کرد و افزود: به استانداران سفارش کردیم و از نیروی انتظامی خواسته ایم تا مواردی که مجوز دارند را حراست کنند تا مانع لغو شدن کنسرت ها شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد در زمینه ترویج نماز، اظهار داشت: این وزارتخانه از همه ابزارهای خود مانند چاپ کتاب، مطبوعات، اجرای تئاتر، ساخت فیلم و موسیقی برای ترویج نماز استفاده می کند تا بدین وسیله بتواند موضوعات مربوط به نماز را به شیوه های نوین در بین مردم نهادینه کند.
وی با اشاره به فعالیت کانون های فرهنگی در مساجد نیز گفت: امروز ۲۰ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور برای توسعه نماز انجام وظیفه می کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یکی از بندهایی که در برنامه ششم توسعه مطرح شده اهمیت به ارتقای کمی و کیفی برنامه های فرهنگی است، افزود: برنامه ششم توسعه افق برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را روشن می سازد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در سفری یک روزه در قزوین حضور پیدا کرده است.
۳۰۱۳/۷۳۸۹

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار