باشگاه استقلال زیر و رو می‌شود

پرسپولیسی ها، منتظر گربه‌رقصانی دوباره مهدی طارمی باشید

بیم آن می رود " روزبه چشمی " از آن طرف بام بیافتد

پوتین:همکاری روسیه با ایران و ترکیه برای حل مساله سوریه ثمربخش است

صادقی: انتشار اسامی فراکسیون امید را مناسب نمی‌دانم

میرزایی: برای یکسره‌شدن کار داعش همکاری ایران، روسیه و جریان مقاومت لازم است

ابراز همدردی خاویر سولانا با مردم ایران

طرز تهیه شور خوشمزه خانگی

محسن مسلمان مانع حضور اشکان دژآگه در پرسپولیس

آشنایی با مهاجم هدف استقلال در نیم فصل

دایی: با فساد در فوتبال برخورد جدی شود

نامه ترامپ به نتانیاهو؛ با هم با ایران مقابله می کنیم

کد خبر: 1432 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۸:۰۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه:احداث مراکز درمان سرطان از اولویت های این سازمان است

قزوین روز :

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه:احداث مراکز درمان سرطان از اولویت های این سازمان است

قزوین-ایرنا- قائم مقام سازمان اوقاف وامورخیریه کشور، احداث مراکز درمان سرطان را از اولویت های این سازمان برشمرد و گفت: موقوفاتی داریم که در آن نیت واقفان ساخت مراکز درمان سرطان است و در این رابطه تاکنون شاهد راه اندازی بیمارستان هایی در چند استان بوده ایم.

81934893-70469883.jpg

به گزارش ایرنا، عبدالرضا عابد روز دوشنبه در دیدار با استاندار قزوین گفت: با رویکرد یاد شده تاکنون چهار بیمارستان در استان های فارس،مرکزی،تهران و اصفهان تاسیس شده است.
قائم مقام سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به ظرفیت قزوین در حوزه مشارکت در امور وقف، اظهار کرد: این استان ظرفیت تاسیس مراکز درمانی و بیمارستانی از طریق وقف را دارا است.
وی در ادامه با اشاره به تصویب قانون اوراق وقف، گفت: این قانون از اهمیت بالایی برای تقویت فرهنگ وقف برخوردار است.
قائم مقام سازمان اوقاف وامورخیریه افزود: با این قانون، وقف دیگر به متمکنین و ثروتمندان منحصر نیست و سایر مردم نیز در آن امکان مشارکت خواهند داشت.
وی اظهار کرد: با اجرای این قانون برای مردم و خیرین امکان سهیم شدن در سنت پسندیده وقف با مبالغ اندک فراهم می شود و در این روش مردم در قالب قرارداد صلح، وجوه مورد نظر خود را به سازمان اوقاف می دهند و این سازمان این وجوده را به ساخت پروژه های عام المنفعه اختصاص می دهد.
این مسئول اضافه کرد: در صورت گسترش و ترویج این روش می توان همه ساله در نقاط مختلف کشور و با توجه به نیاز هر منطقه اقدام به احداث پروژه های عام المنفعه نظیر بیمارستان، درمانگاه، دارالایتام، آسایشگاه، مراکز علمی و آموزشی نمود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر تقویت فرهنگ وقف تاکید کرد و گفت: در دوران انقلاب و دفاع مقدس بسیاری با بذل جان و مال خود در راه دفاع از کیان نظام و میهن اسلامی دفاع کردند و اکنون زمان ادای دین به این جانفشانی هاست و می توان با با وقف برای تاسیس مراکز جامع سرطان و بیماریهای روان گوشه ای از این ایثارگری ها را جبران کرد.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان بر تلاش برای کاهش کاغذبازی در ادارات تاکید کرد و گفت: باید از بوروکراسی های اداری صرف نظر کرد تا به اهداف خود در تاسیس نهادهای عالم المنفعه دست یابیم.
۶۱۰۱/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار