تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1543 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۶:۳۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – قزوین در هفته ای که گذشت

قزوین روز :

قزوین در هفته ای که گذشت

قزوین-ایرنا- برگزاری اجلاس سراسری نماز در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با حضور وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، رئیس ستاد اقامه نماز و قرائت پپام مقام معظم رهبری برای اجلاس نماز، از مهمترین اخبار هفته گذشته قزوین بود.

81940790-70479455.jpg

به گزارش ایرنا، در پیام مقام معظم رهبری به بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که توسط امام جمعه قزوین قرائت شد آمده است: توقع و انتظار اینجانب آن است که همه به ویژه مسئولان دستگاهها و دارندگان امکانات مادی و معنوی و مدیریتی، عظمت این مسأله را به درستی دریابند و گام در راه عمل نهند. همه بدانند که یکی از مؤثرترین راهها برای کاستن آسیب های اجتماعی، ترویج نماز است، به این که حتی یک نفر از جوانان و نوجوانان کشور، در نماز سهل انگاری نکند همت گمارید’.
همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در این اجلاس گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی همیشه راهگشای فعالیت های فرهنگی بوده و در راه ترویج فرهنگ نماز کوشیده اند.
علی جنتی افزود: آنچه مایه مباهات و افتخار این محفل است، اهتمام ویژه و پیگیریهای مقام معظم رهبری در طول دو دهه گذشته نسبت به اجلاس نماز است.
بازدید از نمایشگاه و نشست با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یکروزه خود به استان قزوین بود.
همچنین وزیر آموزش و پرورش در این اجلاس با تاکید بر برگزاری نماز جماعت در مدارس گفت: در سال تحصیلی جاری نماز جماعت در ۵۵ هزار و ۵۰۰ مدرسه اقامه می شود.
علی اصغر فانی افزود: آموزش و پرورش با داشتن حدود ۴۰ میلیون مخاطب اصلی شامل ۱۳ میلیون دانش آموز، پنج میلیون معلم و ۲۶میلیون اولیای دانش آموزان بهترین ظرفیت برای ترویج فرهنگ نماز را داراست.
همچنین رئیس ستاد اقامه نماز کشور در این اجلاس گفت: سهم هر دستگاه و وزارتخانه باید در حوزه نماز مشخص و تعیین شود و انتظار می رود وزارتخانه های مهمی چون فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و علوم سهم خود را در حوزه نماز مشخص کرده و با حساسیت خاصی به دنبال ارتقای فرهنگ نماز باشند.
حجت الاسلام و المسلین محسن قرائتی تاکید کرد: مسئولان فرهنگی کشور نیز باید درباره تقویت نماز و ارتقای جایگاه آن به طور جدی تفکر کنند.
همچنین سخنرانی مدیرعامل مجمع خیرین مسجد ساز، سخنرانی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، سخنرانی قائم مقام ستاد اقامه نماز در این اجلاس، بازدید معاون امور فرهنگی و تربیتی وزیر ورزش و جوانان از نمایشگاه این اجلاس، معرفی و تجلیل از فعالان برتر در حوزه نماز از مهمترین وقایع بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در قزوین بود.
از سوی دیگر تایید صلاحیت سه داوطلب ورود به مجلس خبرگان از استان قزوین، دیدار دو هیات تجاری از سنگاپور و مالزی با استاندار قزوین، برگزیده شدن دو بیمارستان تامین اجتماعی استان قزوین در تعهد به حقوق بیمار، آسیب شناسی عملکرد کمیته های شش گانه اجلاس سراسری نماز، انفجار تانکر یک واحد تولیدی در شهرستان البرز، تعویق سفر معاون اول رئیس جمهوری به قزوین، آغازعملیات سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی استان قزوین و معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با وجود برخی مخالفت ها از مهمترین اخبار هفته گذشته استان قزوین بوده اند.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار