چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1833 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۴:۵۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – مجمع خیرین حامی علم و فناوری در قزوین تشکیل شد

قزوین روز :

مجمع خیرین حامی علم و فناوری در قزوین تشکیل شد

قزوین-ایرنا- مجمع خیرین حامی و علم و فناوری در استان قزوین با حضور محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و جمعی از خیرین برای اولین بار در پارک علم و فناوری استان قزوین تشکیل شد.

81671214-70014537.jpg

به گزارش ایرنا رییس پارک علم و فناوری استان قزوین شنبه شب در نشست تشکیل این مجمع گفت: این مجمع که در راستای استفاده از ظرفیت های عظیم مردم و خیرین در حمایت از حوزه علم و فناوری ایجاد می شود، می تواند کمک های بسیار زیادی در تجاری سازی و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش انجام و در جهت کارآفرینی و ایجاد اشتغال جوانان نقش ایفا کند.
دکتر علی رجب پور افزود: امروز هزینه ایجاد یک شغل در مراکز رشد واحدهای فناور به مراتب پایین تر از هزینه ایجاد شغل در صنعت است، لذا اگر کمکی به این حوزه شود، بازدهی آن نسبت به سایر حوزه ها بالاتر خواهد بود.
وی اظهار امیدواری کرد، تشکیل این مجمع هزینه های کمک خیرین را در راه صحیح مصرف و در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان که از معضلات مهم جامعه امروز است، موثر باشد.
رجب پور گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰هزار متر مربع فضای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی توسط خیرین در کشور در حال ساخت و عملکرد خیرین در این حوزه ها خوب و قابل تقدیر است.
وی با اشاره به زمینه های همکاری خیرین و حمایت از علم و فناوری گفت: تکمیل زیرساخت های پارک علم و فناوری استان، احداث ساختمان جدید در زمین پارک، احداث سوله در زمین پارک یا واگذاری سوله در سایر نقاط، واگذاری ساختمان یا رهن و اجاره در داخل شهر حتی بصورت موقت و خرید امکانات و تجهیزات مورد نیاز پارک جهت بهره برداری توسط فناوران شرکت های دانش بنیان از زمینه های همکاری خیرین است.
رجب پور، اعطای تسهیلات قرض الحسنه یا بلاعوض به طرح های فن آورانه، کمک یارانه ای برای فروش محصولات، کمک هزینه ازدواج و مسکن فناوران، مشارکت در تاسیس صندوق قرض الحسنه، معرفی افراد تاثیرگذار در حوزه های مختلف و ایجاد ارتباط با آنها، ارایه مشاوره رایگان در حوزه های مختلف حقوقی، سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان، مشارکت در صندوق پژوهش و فناوری و اهدای سایر دارایی ها شامل سهام و ابزار و تجهیزات مختلف را از دیگر زمینه های مهم همکاری خیرین با پارک علم و فناوری استان ذکر کرد.
وی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز که دولت در مضیقه مالی قرار دارد و آیین نامه های مختلف نیز نشاندهنده کاهش شدید بودجه علم و فناوری است، کمک خیرین بیش از هر زمان دیگری راهگشا خواهد بود.
رییس پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: سیاست وزارت علوم در استفاده از ظرفیت خیرین بر این است که تمام طرح هایی را که بخش خصوصی اعم از سرمایه گذاران و خیرین در تامین بیش از ۵۰ درصد هزینه های آن مشارکت داشته اند با اعتبارات ویژه تکمیل کنند.
رییس پارک علم و فناوری استان قزوین، تعداد کل واحدهای فناور موجود به همراه مراکز رشد استان را نزدیک ۱۰۰ واحد ذکر کرد و افزود: این تعداد واحد در استان نشان می دهد که ما ظرفیت های زیادی در این زمینه داریم .
در پایان این مراسم ۲۶ نفر به عنوان اعضای هیات امنا، هفت نفر اعضای اصلی هیات مدیره و دو عضو علی البدل هیات مدیره و دو بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل برای مدت دو سال انتخاب شدند.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار