چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1829 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۴:۴۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – مجمع خیرین حامی علم و فناوری در قزوین تشکیل می شود

قزوین روز :

مجمع خیرین حامی علم و فناوری در قزوین تشکیل می شود

قزوین-ایرنا- رییس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین از تشکیل مجمع خیرین حامی علم و فناوری در استان خبر داد.

81667675-70008847.jpg

به گزارش ایرنا دکتر علی رجب پور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مجمع در راستای استفاده از ظرفیت های عظیم مردم و خیرین در حمایت از حوزه علم و فناوری روز شنبه ۱۳ تیر ماه سال جاری با حضور دکتر حافظی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور و جمعی از خیرین استان راه اندازی خواهد شد.
وی اضافه کرد: در مراسم راه اندازی این مجمع ضمن تشکیل هیات امنا، از ۱۶ شرکت دانش بنیان استان که گواهینامه دانش بنیان خود را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخذ کرده اند تقدیر می شود.
رجب پور ادامه داد: از این ۱۶ شرکت ۱۲ واحد در پارک علم و فناوری استان، یک واحد در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی و سه واحد نیز در مراکز رشد دانشگاه آزاد مستقر می باشند.
وی گفت: با وجود آنکه اقدامات زیادی در حوزه مشارکت خیرین جهت مدرسه سازی و مسجد سازی شده است اما در حوزه پشتیبانی از علم و فناوری اقدام موثری صورت نگرفته است.
رجب پور اضافه کرد: خیرین این حوزه می توانند کمکهای بسیار زیادی در تجاری سازی و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش انجام و در جهت کارآفرینی و ایجاد اشتغال جوانان نقش ایفا کنند.
رییس پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: امروز هزینه ایجاد یک شغل در مراکز رشد واحدهای فناور به مراتب پایین تر از هزینه ایجاد شغل در صنعت است، لذا اگر کمکی به این حوزه شود، بازدهی آن نسبت به سایر حوزه ها بالاتر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تشکیل این مجمع بتوانیم هزینه های کمک خیرین را در راه صحیح مصرف و در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان که از معضلات مهم جامعه امروز است، موثر باشیم.
رجب پور گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ نفر از محققین استان در پارک علم و فناوری مشغول فعالیت هستند و هزینه ای که برای کارآفرینی این جوانان شده است بسیار کمتر از موارد مشابه دیگر است.
وی با دعوت از تمام خیرین استان برای عضویت در مجمع و حمایت مالی از صاحبان ایده های علمی و فناوری اظهار داشت: در شرایط امروز که دولت در مضیقه مالی قرار دارد و آیین نامه های مختلف نیز نشاندهنده کاهش شدید بودجه علم و فناوری است کمک خیرین بیش از هر زمان دیگری راهگشا خواهد بود.
رییس پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: سیاست وزارت علوم در استفاده از ظرفیت خیرین بر این است که تمام پروژه هایی را که بخش خصوصی اعم از سرمایه گذاران و خیرین در تامین بیش از ۵۰ درصد هزینه های آن مشارکت داشته اند با اعتبارات ویژه تکمیل کنند.
این مسوول یادآور شد: با تشکیل این مجمع و جذب خیرین، کمک های این افراد در جهت تکمیل زیرساخت های فیزیکی پارک استفاده می شود تا کار آنها با ماندگاری بیشتر موجب بهره مندی گروه های بیشتری از افراد و جوانان شود و جوانان صاحب ایده های علمی بتوانند ایده خود را به محصول تبدیل کنند.
وی تعداد کل واحدهای فناور موجود بهمراه مراکز رشد استان را نزدیک ۱۰۰ واحد ذکر کرد و افزود: این تعداد واحد در استان نشان می دهد که ما ظرفیت های این که شرکت های بیشتری را به سمت دانش بنیان شدن جذب کنیم وجود دارد.
رجب پور میزان صادرات شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان در سال گذشته را شش میلیون دلار عنوان کرد و افزود: گردش مالی سال گذشته شرکت های دانش بنیان پارک نیز طی سال گذشته دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و گردش مالی واحدهای فناور مستقر در پارک نیز ۲۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بود.
وی با بیان اینکه ایده های ارایه شده به پارک علم و فناوری برای پذیرش از دو شورای تخصصی عبور می کنند گفت: سال گذشته بیش از ۷۰ ایده علمی به پارک و مراکز رشد مراجعه کردند که حدود ۲۰ مورد از آنها پذیرفته شد.
رجب پور ادامه داد: هر ایده علمی پذیرفته شده ای در دوره پیش رشد حدود ۹۰ میلیون ریال و در دوره سه ساله رشد ۵۰۰ میلیون ریال برای تجازی سازی از سوی پارک علم و فناوری حمایت مالی می شود.
رجب پور ادامه داد: هر ایده علمی پذیرفته شده ای در دوره پیش رشد حدود ۹۰ میلیون ریال و در دوره سه ساله رشد برای تجاری سازی محصول خود ۵۰۰ میلیون ریال از سوی پارک علم و فناوری حمایت مالی می شود.
وی افزود: دورنمای پارک علم و فناوری استان بر این است که با توجه به همسایگی با دیگر مراکز پژوهشی و فناوری مانند طرح چشمه نور ایران و پروژه پرتو پزشکی که توسط سازمان انرژی اتمی ایجاد خواهد شد بتواند به یک شهرک تحقیقاتی تبدیل شود.
رجب پور خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری استان در سال های آینده بر روی دو حوزه انرژی های نو و نانو فناوری متمرکز خواهد شد، لذا از ایده هایی که مربوط به این دو حوزه باشند حمایت ویژه ای خواهد شد.
وی همچنین از تدوین سند توسعه فناوری نانو در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر دبیرخانه این سند تشکیل شده و احکام اعضای این کارگروه نیز صادر شده است .
رجب پور خاطرنشان کرد: هدف از تدوین این سند ارتقای رتبه استان در حوزه فناوری نانو و همچنین افزایش تعداد طرح هایی است که در حوزه فناوری نانو تجاری شوند.
رییس پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: این سند در حال حاضر در مراحل تدوین است و پس از تکمیل برای تصویب به استانداری ارسال می شود تا بعد از اصلاحات لازم توسط شورای برنامه ریزی قزوین مصوب شود.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار