۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1083 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۸:۱۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – مجموعه مدیریت شهری به همکاری با سمن ها نیازمند است

قزوین روز :

عضو شورای اسلامی شهر قزوین

مجموعه مدیریت شهری به همکاری با سمن ها نیازمند است

قزوین- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: حکومت ها، دولت ها و حتی نهادها و ارگان هایی همانند شوراها و شهرداری ها برای تحقق بهتر امور به مشارکت مردمی و پای کار آمدن سمن ها نیاز دارند.

81941891-70481262.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حسین صلح جو روز شنبه در جلسه شورای شهر با بیان اینکه سمن ها یا تشکل های غیر دولتی از مهمترین بازوان توانمند ادارات و مجموعه های دولتی و غیر دولتی به شمار می آیند، افزود: در کشورهای توسعه یافته رشد و توسعه سمن ها در حوزه های مختلف فرهنگی، شهری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بسیار چشمگیر و گسترده بوده و هم اکنون تعداد آنها بی شمار است.
وی اظهارکرد: سمن ها توانستند در بسیاری از امور، بازوان توانمند دستگاهها و نهادهای اجرایی دولتی و حکومتی به شمار آیند.
این عضو شورا با بیان اینکه یکی از وظایف سمن ها آموزش حقوق شهروندی به جامعه است، ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف سمن ها روشنگری افراد مختلف جامعه بوده و به مردم یادآوری می کنند که باید به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و موجب رشد شعور اجتماعی آنان شوند، گاهی افراد با تشکیل و عضویت در سمن ها مدیریت استرس و اضطراب می آموزند و در ارتباطات اجتماعی بهتر عمل می کنند.
صلح جو خاطرنشان کرد: اصلی ترین ملاک سنجش مشارکت اجتماعی یک فرد در عضویت آن در چند گروه اجتماعی و سمن هاست چرا که تشکل های غیردولتی در حل آسیب های اجتماعی دارای نقش مؤثری هستند و از سوی دیگر افرادیکه در سمن ها فعالیت دارند وقتی در برابر مشکلات قرار می گیرند احساس ناکارآمدی نداشته و حتی در پیشگیری از آسیب ها نقش مهمی بر عهده دارند.
وی خاطرنشان کرد: سمن ها از نقش مهمی در فرهنگ سازی و از جمله حفظ محیط زیست برخوردارند، به عنوان نمونه تشکل هایی که در زمینه پاکسازی طبیعت، پارک ها و فضای سبز و معابر شهری فعالیت می کنند بسیار موفق هستند.
این عضو شورای شهر قزوین با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری و به ویژه شورای اسلامی شهر همواره خواستار برون سپاری برخی امور محوله و تقویت گروه ها و تشکل های مردمی بوده اند، گفت: مجموعه مدیریت شهری در موضوعات مختلف فرهنگ شهروندی، شهری، اجتماعی، زیست محیطی، حمل و نقل عمومی، ازدواج، کاهش آسیب های اجتماعی، تفکیک زباله و کاهش تولید آن و بهداشت و سلامت خواستار همکاری با تشکلهای مردم نهاد است و نگاه مثبتی به این موضوعات دارد.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار