قزوین روز – مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:فعالیت های قرانی باید جزو برنامه های محوری مدارس باشد

قزوین روز :

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:فعالیت های قرانی باید جزو برنامه های محوری مدارس باشد

قزوین-ایرنا-مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت: فعالیت های قرانی باید جزو برنامه های اصلی و محوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی باشد.

81934917-70469912.jpg

به گزارش ایرنا، سالار قاسمی روز دوشنبه در همایش پیش اجلاس بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که با عنوان زمزمه دوست با حضور ائمه جماعات روحانی مدارس،مدیران و معاونان پرورشی برگزار شد، افزود: اﺻﻞ و ﻣﺤﻮﺭ تمام فعالیت ها در مدارس ﺑﺎﻳﺪ ﺣﻀﻮﺭ دانش آموزان ﺩﺭﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﻱ قرآن، نماز و ﻋﺘﺮﺕ باشد چرا که این موضوع نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات خانواده ها دارد.
وی افزود: در این راستا آموزش و پرورش استان طی دو سال از فعالیت دولت تدبیر و امید شعارهای سالانه خود را با محوریت نماز نام گذاری کرده است و در این زمینه برنامه های مختلفی را در طول سال تحصیلی با مشارکت دانش آموزان اجرا کرده ایم.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های انجام شده توسط کمیته فرهنگی بیست و چهارمین دوره اجلاس سراسری نماز، اظهار کرد:در نمایشگاه دستاوردهای نماز که از از روز اول بهمن ماه آغاز به کار کرده است ۱۳ غرفه توسط آموزش و پرورش شامل اداره کل نوسازی مدارس با ۲ غرفه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۳ غرفه، سازمان دانش آموزی استان و خبرگزاری پانا با یک غرفه و اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ۷ غرفه شرکت دارد.
قاسمی ادامه داد:مجموعه آموزش و پرورش در این نمایشگاه برنامه های متنوعی شامل جنگ شادی، جشن شکوفایی تکلیف داشن آموزی، گفتمان دینی، برپایی نمونه ای از نمازخانه مدارس به صورت نمادین، محفل انس با قرآن، تواشیح، آموزش عملی نماز، بازی های رایانه ای، اذان گویی و مشاوره های دینی برای دانش آموزان و بازدید کنندگان اجرا کرده است.
وی اظهار کرد: در آستانه این اجلاس جشن تکلیف بیش از ۲هزار دانش آموز دختر قزوین با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین فراخوان شعر، خاطره و تجربیات موفق نماز با عنوان رایحه رجاء ویژه فرهنگیان و فرهیختگان و دانش آموزان در دو گروه سنی زیر بیست سال ویژه داشن آموزان و بالای بیست سال ویژه فرهنگیان و دانشجو معلمان را از دیگر برنامه های انجام شده توسط کمیته فرهنگی اجلاس سراسری نماز عنوان کرد.
در پایان این مراسم از ۳۰ نفر از برگزیدگان استانی فراخوان شعر، خاطره و تجربیات موفق نماز تجلیل شد.
۷۳۸۸/ ۳۰۱۳

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است