چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1797 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۳:۱۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – مدیر مرکز دیجیتال قزوین: تهدید شبکه های اجتماعی را باید با خلاقیت به فرصت تبدیل کرد

قزوین روز :

مدیر مرکز دیجیتال قزوین: تهدید شبکه های اجتماعی را باید با خلاقیت به فرصت تبدیل کرد

قزوین- ایرنا- مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین گفت: تهدید شبکه های اجتماعی را باید با خلاقیت و نوآوری به فرصت تبدیل کرد.

81618687-6472426.jpg

به گزارش ایرنا، سعید پورایمانی روز شنبه در جمع کارشناسان این مرکز افزود: شبکه های اجتماعی موبایلی پدیده های نوظهوری هستند که با گسترش تکنولو‍ژی، استفاده از آن در بین جامعه به خصوص قشر جوان رواج پیدا کرده است.

وی اطهارکرد: تشکیل و پیوند گروه های اجتماعی بر محور مشترکات اعتقادی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است و سازماندهی کردن گروه های اجتماعی مجازی با تکیه بر اشتراکات مختلف، توسعه مشارکت های اجتماعی، به اشتراک گذاشتن علاقه مندی ها توسط اعضا، ایجاد محتوا توسط اعضا و تبلیغات هدفمند اینترنتی از جمله کارکردهای شبکه های اجتماعی است.

پورایمانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی از مزایایی چون انتشار سریع و آزادانه اخبار و اطلاعات، بی هزینه بودن، افزایش قدرت تحلیل و تقویت روحیه انتقادی، امکان عبور از مرزهای جغرافیایی و آشنایی با افراد، جوامع و فرهنگ های مختلف، شکل گیری و تقویت خرد جمعی، کارکرد تبلیغی و محتوایی، ارتباط مجازی مستمر با دوستان و آشنایان برخوردار است، از گستردگی برخوردار شده است.

وی ضمن تاکید بر مراقبت از استفاده صحیح از این امکان اضافه کرد: با توجه به موثق نبودن بسیاری از اخبار و اطلاعات مطالب شبکه های اجتماعی، مخاطبان باید توجه داشته باشند که مهم ترین اصل در هنگام مواجه با اخبار و اطلاعاتی که از طریق این شبکه ها به دست می آورند تحقیق است.

پورایمانی خاطرنشان کرد: به علت فقدان امکان شناسایی هویت واقعی اعضا و نیز عدم امکان کنترل محتوای تولید شده توسط کاربران شبکه های اجتماعی، یکی از مهم ترین پیامدهای منفی این شبکه ها را می توان شکل گیری و ترویج سریع شایعات و اخبار کذبی دانست که توسط برخی از اعضای این شبکه ها و با اهداف خاص منتشر می شود.

وی خاطرنشان کرد: امروزه هجمه های دشمن بر شبکه های اجتماعی متمرکز شده به طوری که آنها با سیاه نمایی و بزرگ نمایی مسائل و مشکلات داخلی، سعی در ایجاد اغتشاش دارند که در این میان مخاطبان در انتشار مطالب باید دقت بیشتری داشته باشند.

مدیر مرکز دیجیتال استان تاکید کرد: یکی دیگر از معایب استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی نقض حریم خصوصی است که در این میان با توجه به گستردگی شبکه های اجتماعی مخاطبان باید از قرار دادن عکس، فیلم و فایل های شخصی در شبکه های مجازی خودداری کنند.

پور ایمانی یادآور شد: بسیاری از مسائل به ظاهر کوچک و پیش پا افتاده، زمینه بسیاری از سواستفاده ها را ایجاد می نماید و متاسفانه بسیاری از ناهنجاری های ریشه در این بستر دارد.

وی توصیه کرد: به جای کپی کردن مطالب بیهوده و بی فایده، مطالب آموزنده و علمی، فرهنگی، ورزشی در حوزه تحصصی خود ارسال کنیم تا آگاهی مردم افزایش یابد.

مدیر مرکز دیجیتال خاطرنشان کرد: برای کمتر شدن آسیب های شبکه های اجتماعی می توانیم به جای شبکه های خارجی از شبکه های ایرانی موجود استفاده کنیم و به جای اتلاف وقت، گروه های علمی، فرهنگی با هدف ارتقای سطح دانش و بینش مردم راه اندازی نماییم تا حداکثر بهره برداری از این بستر فراهم شود.

۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار