چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1873 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۷:۴۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – مرکز داده های اینترنتی استان قزوین دهه فجر راه اندازی می شود

قزوین روز :

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

مرکز داده های اینترنتی استان قزوین دهه فجر راه اندازی می شود

قزوین – ایرنا – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی مرکز داده های اینترنتی (دیتاسنتر) استان قزوین در دهه مبارک فجر امسال خبر داد و گفت: با ایجاد شبکه ملی اطلاعات، داده های داخل کشور در داخل نگهداری می شود.

81737198-70125197.jpg

به گزارش ایرنا، محمود واعظی که روز پنجشنبه برای افتتاح مرکز مانیتورینگ فضای فرکانسی به قزوین سفر کرده است، در نشستی در استانداری قزوین، بر توسعه خدمات الکترونیکی در همه مناطق کشور تاکید کرد و افزود: تمامی دفاتر ICT روستایی کشور در آینده به دفاتر پیشخوان دولت تغییر می یابد.
وی، استان قزوین را دارای تاریخی پرافتخار و شخصیت های مهم و تاثیرگذار دانست و افزود: شعار امسال مقام معظم رهبری کلید حل مشکلات کشور است و اگر ما مسوولان همدل و همزبان باشیم می توانیم بر تمامی مشکلات غلبه کنیم.
واعظی با اعلام آمادگی استان قزوین در بخش زیرساخت ها، ادامه داد: خوشبختانه این استان تمامی شاخص های لازم را به سه تا چهار برابر سال گذشته خود افزایش داده و زمینه ساز اجرای طرح های ارتباطی در سطح ملی نیز شده است.
وی اضافه کرد: در بخش افزایش پهنای باند در این استان به هر میزان که لازم باشد می توانیم این کار را اجرا کنیم چرا که این استان با ظرفیت های موجود خود در بخش مراکز دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان همواره مورد توجه این وزارتخانه بوده و امیدواریم الگوی مناسبی نیز برای سایر مناطق کشور هم باشد.
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سال گذشته ۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به ۹۳ شرکت پرداخت شد، و به شرکتهای دانش بنیان علاقه مند به حوزه فناوری در استان توصیه می شود در صورت ورود به این عرصه، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
این مسوول اضافه کرد: مجموعه دولت و بخش خصوصی در سال گذشته یک هزار و ۱۷۰ میلیارد در حوزه زیرساخت های ارتباطی در استان قزوین سرمایه گذاری کرد که این رقم در سال جدید به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.
واعظی با اشاره به اینکه در خصوص توسعه دیتا و پهنای باند هیچ محدودیتی وجود ندارد، یادآور شد: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان قزوین امسال از اینترنت بهره مند خواهد شد و سال آینده نیز روستاهای زیر ۲۰ خانوار از این بخش برخوردار می شوند.
در پایان این نشست فرهاد جاویدی به عنوان مدیر کل سازمان تنیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشور و یوسف رضایی نیک به عنوان مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین منسوب و معرفی شدند.
۸۰۵۴/ ۶۱۲۸

81737198-70125198.jpg

81737198-70125199.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار