سرنوشت جهانگيري‌ها

خبر شوک آور برای الهلال

مخوف‌ ترین جزیره متروک جهان

درخواست هواداران پرسپولیس از سیدجلال

بازداشت عاملان قتل دانشجوی ایرانی در باکو

جزئیات تیراندازی به دو سارق در خیابان جمهوری

شیر بچه های ایران تاریخ ساز شدند

خوردبین: داور عمانی کار خود را کرد

پیش‌بینی یک بازی سخت را مقابل پرسپولیس داشتیم

یارانه مهر ماه امشب قابل برداشت است

چمنیان: می خواهیم در جمع چهار تیم برتر جهان باشیم

خطای رئیس‌جمهور

کد خبر: 2217 | تاریخ انتشار: ۸:۲۴:۲۲ - پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایرنا – مساجد کشور به صورت شبکه ای با هم تعامل داشته باشند

Cloob

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور

مساجد کشور به صورت شبکه ای با هم تعامل داشته باشند

قزوین – ایرنا – معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور توانمند سازی ائمه جمعه را یکی از اصلی ترین راهبردهای این مرکز دانست و گفت: مساجد کشور برای تبادل و انتقال تجربه و تعامل بیشتر به صورت شبکه ای با هم در ارتباط باشند.

81966449-70526835.jpg

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوین، حجت الاسلام و المسلمین حمید مشهدی آقایی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری بین مساجد تهران و قزوین افزود: راهبرد شناسایی و معرفی مساجد الگو از مسایل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و تحقق این امر بی شک موجب پیشرفت سریع تر برنامه های فرهنگی می شود.
وی توجه به جوانان و افزایش حضور حداکثری آنان در مساجد را امری لازم و ضروری برشمرد و یادآور شد: حضور بیشتر نوجوانان و جوانان در مساجد موجب پویایی بیشتر مساجد و در نتیجه پویایی جامعه می شود.
حجت الاسلام والمسلمین مشهدی آقایی بر آماده سازی کارگزاران مراکز رسیدگی به امور مساجد تاکید و اظهار کرد: برای دستیابی به موفقیت در هر حوزه باید کارگزاران آن تحت آموزش های تخصصی قرار گرفته و در حوزه مساجد نیز آموزش امری اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: صدور بیمه مسئولیت و حوادث نه تنها بار مالی چندانی را برای مساجد به همراه نداشته بلکه بسیار حائز اهمیت بوده تا جایی که از دو هزار و ۷۰۰ مسجد فعال تهران، ۷۰۰ مسجد بیمه شده و کار بیمه سایر مساجد نیز در حال پیگیری می باشد.
این مسئول با اشاره به اینکه ساز و کار ساخت هر مسجد در کشور باید به گونه ای باشد که پیش از آغاز عملیات اجرایی کار مهندسی آن به تایید مرکز رسیدگی به امور مساجد قرار گیرد، گفت: این موضوع در تهران به طور جدی اجرایی شده و در این رابطه نیز یک واحد با حضور مشاوران متخصص نیز برای آن تعریف شده است.
وی با تاکید بر اجرای نظارت استصوابی مساجد از سوی امامان جمعه آن، افزود: این نظارت باید طوری باشد که حتی هیات امنا هم مورد تایید ایشان قرار گرفته و احکام این هیات توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد صادر شود.
حجت الاسلام والمسلمین مشهدی آقایی اجرای دوره های امنیتی، بهداشتی و حفاظتی را برای خدام مساجد را نیز امر ضروری عنوان کرد و یادآور شد: در این رابطه با همکاری دانشگاه علمی کاربردی در حال تعریف رشته دانشگاهی در حوزه آموزش خدام هستیم.
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین نیز در این رابطه اظهار کرد: با توجه به اینکه استان تهران در حوزه برنامه های امور مساجد پیشرفت های بسیار خوبی داشته از طریق امضای این تفاهم نامه می توانیم نسبت به انتقال تجربه های آنان به قزوین نهایت استفاده را به عمل آوریم.
حجت الاسلام عباس اوتارخانی افزود: بسیاری از برنامه های در دست اقدام امور مساجد تهران در قزوین هم طراحی شده که با استفاده از تجربه های آنان می توانیم ضمن کاهش هزینه ها، در اجرای سریع برنامه ها نیز موفق عمل کنیم.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار