۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 378 | تاریخ انتشار: ۱۶:۴۷:۱۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – میزان ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی ۹۵ درصد افزایش یافته است

قزوین روز :

فرماندار قزوین

میزان ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی ۹۵ درصد افزایش یافته است

قزوین-ایرنا- فرماندار شهرستان قزوین گفت: در این دوره میزان مشارکت بانوان، سطح تحصیلات و تعداد داوطلبان افزایش چشمگیر یافته است.

81957015-70508772.jpg

به گزارش ایرنا سید علی موسوی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: هیاتهای اجرائی و نظارت انتخابات کار خود را پیش از شروع ثبت نام از داوطلبان آغاز کرده اند و اعضای هشت نفره هیات اجرائی انتخابات از میان ۳۰ نفر معتمدین شهر انتخاب شده و وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده دارند.
وی ادامه داد: میزان ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل ۹۵ درصد افزایش یافته و تعداد بانوان داوطلب نسبت به دوره قبل که سه نفر بودند با ۴۷۰ درصد افزایش به ۱۷ تن رسیده است.
موسوی با اشاره به آمار سنی داوطلبان نمایندگی مجلس گفت: در رده سنی ۳۰ تا ۵۰ سال ۶۷ نفر و در رده سنی ۵۰ تا ۷۵ سال ۲۹ نفر ثبت نام کرده اند و کمترین سن داوطلبان ۳۱ سال و بیشترین سن ۷۲ سال بوده است.
وی با اشاره به مدارک تحصیلی داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۹ داوطلب با مدرک تحصیلی دکترا، ۷۰ نفر با مدرک کارشناسی ارشد و هفت نفر با مدرک حوزوی ثبت نام کرده اند به عبارت دیگر سطح تحصیلات داوطلبان نمایندگی مجلس در این دوره افزایش چشمگیر داشته است.
فرماندار شهرستان قزوین به ثبت نام ۱۳ داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز اشاره کرد و گفت: در این دوره تنها سه نفر تایید، یک نفر انصراف و بقیه رد صلاحیت شدند.
موسوی افزود: وزارت کشور درخواست انتقال یک داوطلب را به هیات اجرائی ارسال کرده و در صورت موافقت، وی نیز به جمع این سه تن داوطلب خواهد پیوست.
وی با اشاره به شعبات اخذ رای گفت: در سطح شهرستان قزوین ۳۶۰ شعبه اخذ رای وجود دارد که با احتساب شهرستان البرز و آبیک در مجموع ۶۷۶ شعبه اخذ رای در این حوزه انتخابیه استقرار خواهد یافت که از این تعداد ۱۵۲ شعبه سیار و ۵۲۴ شعبه ثابت خواهند بود.
موسوی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به نامزدها کاملا بیطرف باشند و از امکانات بیت المال و اموال دولتی له یا علیه کاندیدایی استفاده نکنند.
وی افزود: دادگاه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است و تاکنون چندین پرونده در این خصوص شکل گرفته است.
فرماندار شهرستان قزوین به داوطلبان توصیه کرد با رعایت اخلاق به طرفداران خود در ستادها و سایر اماکن تذکر بدهند که طبق موازین اخلاقی از تخریب و توهین سایر کاندیدها بپرهیزند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

81957015-70508773.jpg

81957015-70508774.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار