۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 206 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲:۲۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نامزدهای انتخابات، خدمات دولت را به نفع خود مصادره نکنند

قزوین روز :

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان قزوین

نامزدهای انتخابات، خدمات دولت را به نفع خود مصادره نکنند

قزوین-ایرنا- رئیس هیات بازرسی انتخابات استان قزوین، نسبت به زیر سئوال بردن خدمات دولت توسط برخی نامزدها و مصادره به مطلوب خدمات دولت توسط بعضی دیگر هشدار داد.

81944865-70486765.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، منوچهر حبیبی روز دوشنبه در ششمین همایش فرمانداران و بخشداران استان که در سالن جلسات استاندار برگزار شد، با اشاره به تبلغیات زودهنگام توسط برخی از داوطلبین انتخابات در سطح استان قزوین خاطرنشان کرد: برخی از نامزدهای انتخاباتی تبلیغات زودهنگام خود را آغاز کرده اند که باید کنترل شود.
وی اظهارکرد: فضای مجازی نیز باید با دقت بیشتر کنترل شود زیرا هر اندازه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک‎تر می شویم، فعالیت انتخاباتی در فضای مجازی داغ تر و بیشتر می شود و اگر از الان این وضعیت را کنترل نکنیم در آن شرایط به هیچ عنوان قادر به کنترل شرایط نخواهیم بود.
حبیبی با تأکید براینکه خدمات نظام نباید برای تبلیغات انتخاباتی مورد سوء استفاده قرار گیرد، عنوان کرد: خدمات نظام به هیچ عنوان نباید به نفع فرد خاصی مصادره شود و از فرمانداران و بخشداران انتظار می رود اطلاع رسانی جامع و کاملی در مورد خدمات نظام و دولت برای مردم داشته باشند.
وی افزود: امیدواریم بحث انتخابات نیز با جدیت پیگیری شده و شاهد برگزاری یک انتخابات باشکوه در استان قزوین باشیم.
رییس هیات بازرسی انتخابات استان قزوین عنوان کرد: تمام تلاش خود را بکار می گیریم تا در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، تأکیدات رئیس جمهوری و رفع دغدغه مسئولان در مورد برگزاری انتخابات، شاهد انتخاباتی باشکوه، سالم و با حضور حداکثری مردم باشیم.
حبیبی با اشاره به تشکیل هیات های بازرسی انتخابات در استان تصریح کرد: بازرسان انتخابات به عنوان بازوان کنترلی و نظارتی در کنار فرمانداران به عنوان مسئول اجرایی انتخابات فعالیت می کنند.
معاون استاندار قزوین گفت: ارکان شبکه بازرسی جدای از دست اندرکاران انتخابات نیست و با نظارت دقیق سعی دارد انتخابات به بهترین شکل ممکن در سطح استان قزوین برگزار شود.
حبیبی با اشاره به تعداد اعضای هیات های بازرسی انتخابات در سطح استان قزوین گفت: هیات بازرسی استان پنج نفر عضو، هیات بازرسی هر یک از شهرستان ها سه نفر عضو و هیات بازرسی مراکز شهرستان ها پنج نفر عضو دارد.
وی افزود: بازرسی شهرستان ها بر اساس پیشنهاد فرمانداران تشکیل شده و کار خود را در سطح شهرستان ها آغاز کرده اند.
حبیبی اضافه کرد: به ازای هر شعبه اخذ رای یک بازرس و به ازای هر ۲۰ شعبه اخذ رای یک سربازرس بر فرآیند برگزاری انتخابات در سطح استان قزوین نظارت می کند.
وی ادامه داد: سازمان بازرسی انتخابات کشور به منظور ارتباط نظام مند و اطلاع رسانی سریع و دقیق از انتخابات، سامانه هوشمند بازرسی انتخابات را راه اندازی کرده است که امکان ارتباط آنلاین بازرسان را فراهم می کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین یادآور شد: فضای امن و آرامی را در حوزه انتخابات داریم که نشان از مدیریت خوب این فضا در سطح استان قزوین است.
حبیبی با اشاره به طرح های عمرانی استان افزود: با وجود تمام محدودیت ها و کمبودهای منابع مالی استان قزوین به کارگاه عمرانی تبدیل شده و پروژه های عمرانی با دقت در حال پیگیری است.
وی افزود: هیچ طرح زمین نمانده و این مهم با تلاش های بی وقفه فرمانداران محقق شده است و جا دارد از آنان قدردانی کنم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در ادامه با اشاره به برخی از پروژه های مهم استان اضافه کرد: گازرسانی به منطقه الموت، راهسازی الموت ـ تنکابن، راهسازی بویین زهرا ـ ساوه، سد نهب، سد بالاخانلو و مسکن مهر از جمله پروژه های مهم استان قزوین است که با جدیت پیگیری می شود.
مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان نیز گفت: دولت در هزینه های انتخاباتی خود را مقید به قانون می داند بنابراین مسئولان باید در برگزاری انتخابات در چارچوب سیاست های ابلاغی حرکت کنند.
عباسعلی درافشانی افزود: کمیته پشتیبانی برگزاری انتخابات به منظور ایجاد هماهنگی های بیشتر بین دست اندرکاران این امر و رعایت مقررات انتخاباتی تشکیل شده است.
وی اظهارکرد: با وجود کمبود منابع مالی و مشکلاتی که با آن روبرو هستیم باید با استفاده از امکانات موجود براساس سیاست گذاری های وزارت کشور حرکت کنیم.
درافشانی اضافه کرد: برای برگزاری انتخابات قرار نیست از دستگاه های اجرایی بودجه دریافت کنیم، بلکه فقط می توانیم از امکانات و ظرفیت آنان استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید از بکارگیری نیروهای بخش خصوصی برای برگزاری انتخابات خودداری کرده و از نیروهای کادری برای این کار استفاده کنیم تا بتوانیم حق الزحمه آنان را پرداخت کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین تصریح کرد: افرادی که در برگزاری انتخابات همکاری دارند براساس سرانه ای که ستاد انتخابات کشور مشخص کرده است، حق الزحمه دریافت می کنند.
درافشانی گفت: مسائل اقتصادی در برگزاری انتخابات حائز اهمیت است و به خصوص در فضای کنونی کشور که نشاط و نگاه مثبتی پس از اجرای برجام به وجود آمده است، باید دقت بیشتری در مورد مسائل اقتصادی داشته باشیم.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه پس از برگزاری انتخابات در آستانه سال نو قرار داریم، شایسته است مشکلات واحدهای صنعتی و حوزه کارگری استان قزوین مورد رسیدگی قرار گیرد.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار