چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1689 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۶:۰۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نباید اجازه داد هرکسی خود را نخبه بنامد

قزوین روز :

نماینده مجلس و عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام(ره):

نباید اجازه داد هرکسی خود را نخبه بنامد

قزوین-ایرنا- نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین، غربالگری در حوزه نخبگان را ضروری دانست و گفت: نباید اجازه داد هرکسی خود را نخبه بنامد.

81480539-6230877.jpg

به گزارش ایرنا، ‘ محمدرضا خانمحمدی’ دوشنبه شب در شورای نخبگان استان قزوین افزود: باید در حوزه نخبگان با برنامه ریزی و انسجام بیشتری فعالیت کنیم و به موارد و ایده هایی بپردازیم که قابلیت عملیاتی شدن و سود رساندن به کشور را دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین با تاکید بر لزوم افزایش حمایت ها از نخبگان و ایجاد تسهیل در فعالیت های مربوط به این قشر، گفت: اگرتا دیروز مرحله تولید ایده تا عمل و تجاری سازی آن از سوی نخبگان دارای فرایندی یک ماهه بود امروز این روند باید یکروزه طی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید با استفاده از ظرفیت و توان نخبگان، اقتصاد کشور را دانش بنیان کنیم، افزود: در این خصوص باید افراد برجسته و نخبه هر حوزه که دارای ایده های مناسب می باشند را شناسایی کرده و به حمایت از آنها بپردازیم.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی، سود شرکت های اپل و سامسونگ را به ترتیب معادل ۹۴ و ۷۵ درصد از درآمدهای ناشی از فروش نفت کشور خواند و گفت: با توجه به ظرفیت های بالای اقتصادی کشور با استفاده شایسته و مناسب از توان نخبگان خود در داخل و خارج و بسیج آنها ، می توان شرکت های بزرگ و موفقی ایجاد کرد که ضمن ایجاد فرصت های شغلی قابل توجه سود آنها معادل فروش نفت باشد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، کم کردن از حرفه های صنعتی کشور و تخصصی شدن آنها را یک ضرورت خواند و با بیان اینکه باید به سراغ آندسته از فعالیت های صنعتی که دارای توجیه لازم هستند برویم، گفت: در کره جنوبی ۶ حرفه صنعتی فعال است، در حالی که این رقم در کشور ما به ۱۳۹ حرفه می رسد.

رییس انجمن علوم باغبانی ایران نیز در این نشست از خشکسالی، سرما و استفاده نادرست از منابع آبی که موجب شور شدن و فرسایش خاک می شوند به عنوان مهم ترین تهدیدات کشاورزی کشور یاد کرد و گفت: باید از ظرفیت و توان نخبگان و ایده های انان برای حل مشکلات این بخش بیشتر استفاده شود.

‘رضا فتوحی قزوینی’، استفاده صحیح از منابع آبی، مقابله با خشکسالی و سرما و تولید محصولات سالم را از اولویت های حوزه کشاورزی که باید با استفاده از ظرفیت نخبگان به حل آنها پرداخت، یاد کرد و گفت: هم اکنون مصرف نابجا و بی رویه کود به یکی از معضلات جدی کشاورزی کشور تبدیل شده است که باید به فکر حل آن بود.

وی با اشاره به فعالیت ۴۳ انجمن علمی کشاورزی در کشور، اظهار کرد: به لحاظ تولید علم در عرصه کشاورزی جزو کشورهای مطرح جهان هستیم اما با خلاء استفاده مناسب از دانش های تولید شده برای حل مشکلات این بخش روبرو هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین و پزشک متخصص کودکان نیز در این نشست، ایجاد بانک ایده های نخبگان را ضروری دانست و گفت: باید افراد نخبه و شرکت های دانش بنیان را به شکل مناسب هدایت کرد تا شاهد تولید ثروت برای کشور از علم آنها بود.

‘منوچهر مهرام’ با تاکید بر حمایت جدی و واقعی از نخبگان، گفت: نباید این احساس در نخبگان ایجاد شود که در شهرستان ها و استان ها جایی برای پذیرش و استفاده از ایده های آنان نیست در غیر این صورت باید منتظر عزیمت آنها به تهران و خارج از کشور باشیم.

رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین نیز در این نشست از نخبگان به عنوان یکی از مهم ترین سرمایه های اجتماعی کشور که نقش بی بدیلی در رشد و توسعه و استقلال میهن اسلامی دارند، یاد کرد و گفت: باید شاهد حضور این قشر در جلسات و کارگروه های مختلف اداری و تاثیرگذاری آنها در تصمیمات و برنامه ریزی ها بود.

‘ابوالحسن نایینی’ با بیان اینکه امروز زمان تجربه کردن گذشته و تقریبا تمامی مسایل با روش های علمی مشخص و تبیین و تعریف می شوند، افزود: در چنین شرایطی باید بیشتر به فکر اجرایی کردن ایده ها و فکرهای نخبگان خود باشیم.

۷۳۹۲/ ۶۱۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر