چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1656 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۳:۴۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نخستین ربات دلتای صنعتی ساخت ایران توسط دانشگاه آزاد اسلامی قزوین طراحی و رونمایی شد

قزوین روز :

نخستین ربات دلتای صنعتی ساخت ایران توسط دانشگاه آزاد اسلامی قزوین طراحی و رونمایی شد

قزوین- ایرنا- همزمان با هفته پژوهش و با حضور دکتر ‘محمد فرهادی’ وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری، از نخستین ربات دلتای صنعتی ایران که توسط پژوهشگران جوان شرکت دانش بنیان RSTL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

81426272-6141352.jpg

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این آیین که در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در نمایشگاه هفته پژوهش در تهران برگزار شد، مدیر اجرایی این طرح با اشاره به عملکرد قدرتمند این ربات در بخش نرم افزاری گفت: تمامی مراحل طراحی نرم افزار آن توسط محققان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین انجام شده است و ما برای همکاری با شرکت های مختلف در تمامی پروژه های صنعتی آماده هستیم.

‘محمد کرسفی’ افزود: در بخش سخت افزاری نیز بیش از ۸۰ درصد مراحل ساخت این ربات در مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین انجام شده که این مساله نشان دهنده توان این دانشگاه در طراحی و ساخت قطعات است.

مدیر فنی این طرح نیز گفت: ربات دلتا متعلق به خانواده ربات های موازی به دلیل ساختاری با زنجیره سینماتیکی بسته که مشخصه اصلی ربات های موازی است، قادر به جابجایی اجسام با دقت و شتاب بسیار بالا و کاربردهای فراوانی در صنعت است.

‘محمود غفوری’ افزود: این ربات که حاصل ایده و دانش دکتر ‘ریموندکلاول’ در سال ۱۹۸۷ است، امروزه جایگاه بسیار وسیعی در صنایع مختلف جهانی پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: این ربات، نخستین ربات دلتای صنعتی ایران است که توسط شرکت دانش بنیان RSTL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین طراحی و ساخته شده است.

غفوری اضافه کرد: کاربردهای مستقیم وغیرمستقیم این ربات در عرصه های صنعتی، علمی، آموزشی و پزشکی حاکی از توانمندی و انعطاف این ربات است که تنوع درجات آزادی و قابلیت اتصال انواع گریپرهای صنعتی و پزشکی کاربری این ربات را افزایش می دهد.

در حاشیه این آیین وزیر علوم ضمن بازدید از غرفه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، از نزدیک با دستاوردهای علمی دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه آشنا شد.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری از ۲۳ تا ۲۷ آذر ماه در نمایشگاه دائمی تهران برپا است.

۷۳۸۹/ ۶۱۴

81426272-6141353.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر