چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1801 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۳:۲۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نخستین نشست علمی بین المللی چشم انداز شهرهای پایدار در قزوین برگزار شد

قزوین روز :

نخستین نشست علمی بین المللی چشم انداز شهرهای پایدار در قزوین برگزار شد

قزوین – ایرنا- نخستین نشست علمی بین المللی چشم انداز شهرهای پایدار در ایران با حمایت وزارت راه و شهرسازی و به همت مجمع جهانی شهرهای اسلامی و مدیر اجرایی مرکز منطقه ای خاورمیانه روز دوشنبه در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد.

81621959-6476596.jpg

به گزارش ایرنا، شهردار قزوین در این مراسم پایلوت بودن شهر قزوین برای تحقق توسعه پایدار را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: برگزاری نخستین ‘سمپوزیوم بین المللی چشم انداز شهرهای پایدار در ایران’ در شهر قزوین آغازی خواهد شد تا این شهر به عنوان پایلوت موضوع باشد.

مسعود نصرتی از انتخاب شهر قزوین به عنوان پایلوت ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم امروز برای میهمانان با بازدید از مکان های تاریخی و فرهنگی یک شناخت حسی و مناسب ایجاد کنیم.

وی اظهارکرد: نتیجه این نشست علمی تهیه و ارایه یک سند و بیانیه خواهد بود و در نهایت تبدیل به انعقاد تفاهم نامه معتبر از نظر سازمان ملل خواهد شد و باید از این ظرفیت، بهره برداری خوبی برای شهر قزوین صورت گیرد.

شهردار قزوین گفت: این سمپوزیوم نقش اساسی برای توسعه پایدار به خصوص در شهرهای تاریخی و فرهنگی خواهد داشت.

استاد دانشگاه هاروارد و دبیر علمی سمپوزیوم نیز گفت: کشور ایران در دنیا دارای جایگاه خاصی در زمینه های مختلف است و همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

پروفسور نادر اردلان افزود: باید با بررسی ها بتوانیم با دانشگاه های معتبر دنیا ارتباط برقرار کنیم و با تبادل اطلاعات و پژوهش، سیستم های تحقیقاتی را تکمیل کنیم.

پروفسور اردلان افزود: ما باید مطابق فرهنگ کشورمان یک شهر فوق العاده داشته باشیم و قزوین باید در این راستا پایلوت باشد.

وی ادامه داد: تولیدات صنعتی به جای اینکه شهرهای ما را زیبا کند به یک شهر صنعتی تبدیل کرده است و باید به دنبال این باشیم که نگذاریم شهرمان دستخوش تغییرات زیست محیطی شود.

اردلان اظهارکرد: ما می توانیم با آگاهی و ارتباطات و تحقیقات، شهرهای پایدار ایجاد کنیم و نباید بگذاریم تکنولوژی روز فرهنگ غنی شهرها را از بین ببرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم شهر قزوین روز به روز پیشرفت کند و به عنوان یک شهر پایدار محسوب شود.

اردلان گفت: ما نتوانستیم در سال های اخیر به درستی از تجربیات گذشتگان برای توسعه پایدار شهرها استفاده کنیم و حتی تجربیات موفق شهرهای پایدار را به فراموشی سپردیم.

وی افزود: باید با علم امروز و گذشته فضای جدیدی بسازیم و قدم به قدم برای توسعه پایدار شهرها پیش برویم.

نخستین سمپوزیوم بین المللی چشم انداز شهرهای پایدار آینده در ایران با حضور اندیشمندان و استادان برتر دانشگاه های هاروارد، ماساچوست و کارنگی ملون، پروفسور مایکل جی. فیشر، پروفسور گرت دو هرتی، پروفسور ولکر اچ، هارتکوف ( مدیر مرکز عملکرد ساخت و ساز دانشگاه کارنگی ملون)، پروفسور جمیزال و استادان دانشگاه های تهران، امیرکبیر و صنعتی شریف برگزار شد.

بازدید از دستاوردها و پژوهش های علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و آخرین دستاوردها و تحقیقات دانشگاهی دانشگاه آزاد قزوین، حضور ۱۰ نفر از دانشجویان برتر مقطع دکترا در این سمپوزیوم برای تعیین عنوان رساله پایان دوره، برگزاری نشست تخصصی با حضور اساتید دانشکده شهرسازی و معماری دانشگاه با محوریت مشخص در دانشگاه آزاد قزوین از جمله برنامه های امروز است.

همچنین بازدید از مستندات مرکز اسناد قزوین با ارایه هویت قدمت تاریخی ۵۷ ساله پایتختی کهن شهر تاریخی قزوین، ارایه مطالعات علمی در خصوص شهرک های کوچک و میانی و ارایه داده های تکمیل شده مورد نیاز در خصوص انرژی های نو، نرم افزار پایش آنلاین واحدهای صنعتی، پسماندهای صنعتی از دیگر برنامه های این سمپوزیوم بین المللی است.

۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر