چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1861 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۶:۳۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نخستین کلینک سرطان سینه در قزوین راه اندازی می شود

قزوین روز :

رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین

نخستین کلینک سرطان سینه در قزوین راه اندازی می شود

قزوین- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین از راه اندازی پیشترفته ترین کلینک تخصصی سرطان سینه توسط جهاد دانشگاهی در استان خبر داد و گفت: این مرکز اولین کلینک تخصصی در کشور می باشد.

81710350-70079344.jpg

محمدحسین فائزی روز پنجشنبه به مناسبت سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان قزوین که در محل جهاد دانشگاهی قزوین برگزار شد، افزود: مرکز ناباروری و بانک خون بند ناف برای تضمین سلامت والدین در صورت بروز بیماریهای سرطانی و حل مشکل ناباروری زوج ها، از مهمترین کارهای تحقیقاتی مرکز جهاد دانشگاهی استان قزوین در سالهای اخیر است.
وی اظهارکرد: این مرکز در سال ۸۳ در استان قزوین شروع بکار کرد و تاکنون کارهای تحقیقاتی و پژوهشی ارزشمندی در آن انجام شده است.
فائزی اضافه کرد: در حال حاضر جهاد دانشگاهی در چهار حوزه پژوهش و فناوری، آموزشی، فرهنگ و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی فعالیت می کند و با آموزش های تخصصی تلاش می کند در مسیر تجاری سازی دانش و توسعه فن آورانه گام بردارد.
رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین تصریح کرد: این مرکز علمی به عنوان نهادی غیردولتی بیش از سه برابر درآمدهای دولتی قادر است از دانش خود برای تولید ثروت استفاده کند که این ظرفیت در استانها تا ۱۰برابرهم رسیده که عمده این کار با اتکای به دانش فنی جهاد ممکن می شود.
فائزی افزود: اگر بتوانیم در عمل ساختار دانش بنیان و توسعه محوری را در کشور ایجاد و تقویت کنیم اتفاق بزرگی رخ خواهد داد که در حال حاضر الگوسازی در تجاری سازی دانش در جهاد دانشگاهی به صورت موفق در حال اجراست.
وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی توانسته زیرساختهای اقتصاد مقاومتی که تولید ثروت از دانش است را در کشور و استان محقق کند و معتقدم در این راستا قزوین ظرفیت های بیشتری دارد.
فائزی با بیان اینکه سرطان سینه امروز به یک معضل کشوری تبدیل شده است، افزود: در استان قزوین نیز به مدت دو سال بر روی این موضوع بررسی های علمی انجام شده و نتایج بررسی ها نشان می دهد که سرطان سینه در استان قزوین رو به افزایش است.
این مسوول گفت: با توجه به این که هر یک از مراحل درمان بیماران سرطانی در یکی از مراکز درمانی استان انجام می شود، راه اندازی یک مرکز منسجم برای درمان بیماران سرطانی در قزوین ضروری است.
فائزی تاکید کرد: در حال حاضر تجهیزات این کلینیک خریداری شده و در صورت همکاری مسوولان، امسال شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.
وی اضافه کرد: افرادی که به سرطان مبتلا می شوندعلاوه بر استرسی که به آنان وارد می شود باید هزینه های گزافی را برای درمان متحمل شوند، در حالیکه سرطان سینه در مراحل اولیه و در سطوح پایین قابل تشخیص بوده و اگر به موقع تشخیص داده شود، می توان بدون برداشت کامل سینه نسبت به درمان آن اقدام کرد.
رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین با اشاره به مشکلات ناشی از ناباروری در استان اظهارداشت: یکی از راههای افزایش جمعیت، درمان ناباروری در زنان و مردان است که با ایجاد مرکز توریسم درمانی می توانیم استانهای شمال غربی کشور را نیز زیر پوشش قرار دهیم .
فائزی با بیان اینکه افراد نابارور در یک دوره یکساله قادر خواهند شد صاحب فرزند شوند، افزود: در مرکز درمان ناباروری از راه دور قزوین، تمامی روش های پزشکی برای درمان زوج های نابارور بکار گرفته می شود و در دو سال گذشته سه هزار زوج به این مرکز مراجعه که از این تعداد ۶۵۰ زوج تشکیل پرونده داده اند.
وی اظهارکرد: از کل مراجعین مراحل درمانی ۲۰۰ زوج به پایان رسیده و درمان شده اند.
فائزی اضافه کرد: در برخی مراکز درمان ناباروری کشور این درمان بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه در بردارد و این در حالی است که این رقم در مرکز درمان از راه دور ناباروری قزوین بین ۳۰۰ هزار تا پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
وی تصریح کرد: درمان زوج های نابارور باعث جلوگیری کاهش میزان طلاق در بین زوجین می شود و از بسیاری آسیب های اجتماعی و خانوادگی جلوگیری می کند.
فائزی با اشاره به اینکه راه اندازی مرکز درمان ناباروری باتوجه به نوع تجهیزات و تنوع آنها بین دو تا ۱۰میلیارد تومان هزینه دربردارد، گفت: بسیاری از مراکز درمانی به دلیل هزینه بالا برای راه اندازی به چنین مراکزی ورود پیدا نمی کنند.
وی افزود: هزینه تمام شده برای درمان ناباروری بالاست ولی در جهاد دانشگاهی به دلیل اینکه نگاه انتفاعی و تجاری وجود ندارد، تعرفه ها از بخش خصوصی پایین تر است.
فائزی خاطرنشان کرد: ما از خیران دعوت کردیم که پولی با عنوان صندوق ودیعه گذاشته تا به بیماران کم بضاعت برای درمان ناباروری کمک کنیم.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار