آیا واقعا نمک برای‌تان بد است

کریمی: ناگفته‌های زیادی دارم

دلیل اصلی استعفای طاهری چه بود؟

رکورد ۱۲۶۰ دقیقه‌ای ستاره پرسپولیس

اعتراف عجیب مرد مسافرکش به مرگ دختر شیرازی

روحانی: ایران همواره در کنار ملت لبنان خواهد بود

تولد نوزاد زنده از مادر فوت‌شده در تصادف سوادکوه

خودکشی با قطار پس از همسرکشی

ذوب‌آهن جایگزین نفت طلاییه شد

در دوران سازندگی هم در کنار مردم و دولت سوریه هستیم

بارسلونا در تدارک خریدی شوک‌آور از تاتنهام

سپنتا در جلسات شورای شهر یزد حاضر می‌شود اما…

کد خبر: 668 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۴:۴۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نصب هر کیلووات ساعت برق یک هزار دلار هزینه دارد

قزوین روز :

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر

نصب هر کیلووات ساعت برق یک هزار دلار هزینه دارد

قزوین – ایرنا – مدیرکل دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیز گفت: در حال حاضر نصب هر کیلو وات ساعت برق یک هزار دلار هزینه دربر دارد.

81944757-70486750.jpg

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علیرضا احمدی یزدی در آیین تجلیل از صنایع همکار در برنامه های پیک رسانی صنعت برق استان قزوین، افزایش رشد جمعیت و توسعه اقتصادی را دو چالش عمده این صنعت خواند و افزود: این دو چالش در صورت مدیریت نشدن مصرف، به یقین جوامع را با بحران جدی روبرو خواهد ساخت.
وی، افزایش تقاضای انرژی به همراه انتشار گازهای آلاینده که منجر به گرم شدن کره زمین می شود از جمله سوء مدیریت مصرف بهینه برق دانست و اضافه کرد: این در حالی است که جمعیت جهان در سال ۲۰۱۵ به هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر رسیده که این رشد جمعیت نیز افزایش تقاضای انرژی را به دنبال دارد.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، گرمای کنونی زمین را در ۲۰۰ سال گذشته بی سابقه خواند و اظهارکرد: افزایش دما به طور طبیعی افزایش لوازم سردکننده، کاهش راندمان نیروگاهها و بروز حوادث طبیعی از جمله ذوب شدن یخ های قطبی، سیلاب و طوفان ها را به دنبال خواهد داشت.
این مسوول اوج ( پیک بار) مصرف برق کشور را بیش از ۵۰ مگاوات دانست و افزود: در حال حاضر نیروگاههای ما توان تولید ۳۰ مگاوات برق را دارند که براین اساس ۲۰ مگاوات یعنی به اندازه ۲۰ نیروگاه اتمی بوشهر کمبود تولید در این زمینه داریم.
احمدی یزدی به اجرای طرح صنایع همکار در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در ابتدای این طرح ۳۰۰ واحد تولیدی در این زمینه شرکت توانیر را همراهی کردند که این تعداد در حال حاضر به سه هزار و ۶۰۰ مشترک صنعتی افزایش یافته است.
معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: برای کاهش مصرف برق ۱۰ راهکار از جمله زمان استفاده از ساعت اوج بار، قیمت گذاری واقعی، کنترل سیستم بار، بار اضطراری، کاهش سوخت قدرت، ذخیره عملیاتی و زمان بندی در تعطیلات و تعمیرات تابستانی اعلام شده است.
سید باقر بابایی چگینی افزود: در صورت افزایش ۲۰ درصدی بار پیک برق در بخش صنعت نیازمند ۷۵ مگاوات برق خواهیم بود که برای این میزان نیازمند ۷۵ میلیون دلار سرمایه گذاری می باشیم.
به گفته این مسوول، انجام کارهای فنی و عملیاتی، برنامه های فرهنگی، آماده سازی و سیاست های تعرفه ای از جمله برنامه های شرکت توانیر جهت کاهش بهینه مصرف برق می باشد.
در ادامه این مراسم از ۱۲ واحد صنعتی همکار در برنامه های پیک رسانی شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تجلیل به عمل آمد.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار