۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1242 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۶:۴۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نقش جامعه دانشگاهی در پیشبرد برنامه ششم توسعه برجسته است

قزوین روز :

معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی

نقش جامعه دانشگاهی در پیشبرد برنامه ششم توسعه برجسته است

قزوین – ایرنا – معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه، نقش جامعه دانشگاهی و جوانان دانشجو در پیشبرد برنامه های این سند برجسته و مهم است.

81955184-70505508.jpg

به گزارش ایرنا، دکتر محمدرضا واعظ مهدوی روز دوشنبه در آیین جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه بین المللی امام (ره) افزود: این روزهای یادآور خاطرات ماندگاری از شور، تحرک و بالندگی مردم ایران است که یک دل و یک زبان برای اعتلای آرمان های انسانی و تحقق کرامت والای بشری علیه طاغوت زمان خود قیام کردند.
وی اضافه کرد: در زمان انقلاب مثلث مردم، اسلام و رهبری با توسل به مکتب دین مبین اسلام و در جهت تحقق آرمان های والای اسلامی خود راهی را پیمودند که سرانجام آن رسیدن به دستاوردهای عظیم در عرصه های مختلف بود.
واعظ مهدوی به تبیین کارکردهای انقلاب اسلامی از منظر سیاست های اجتماعی پرداخت و ادامه داد: با گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود چالش های مختلف پیش رو، سیاست های اجتماعی که جزء اصول و مبانی انقلاب و انگیزه های انقلابیون بود، با موفقیت به دست آمد.
به گفته وی، پیدایش نهادهایی مانند حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره)، کمیته امداد، گسترش ساختارهای علم و فناوری و دانشگاهی به همراه ارایه خدمات اجتماعی در راستای همین سیاست ها شکل گرفت.
معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نقش سیاست های اجتماعی در جامعه امروزی را چشمگیر دانست و یادآور شد: امروز پس از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی شاهد رشد و بهبود بسیاری از شاخص های اجتماعی از جمله امید به زندگی، آموزش و کاهش جمعیت زیر خط فقر هستیم.
وی، شاخص توسعه انسانی را از یکی از ارکان های مهم در ارزشیابی کیفی عملکرد کشورها دانست و گفت: البته شاخص هایی چون کیفیت زندگی و شادمانی از دیگر مسایل مورد نظر در رشد و پیشرفت جوامع به شمار می رود.
این مسوول نقش جامعه دانشگاهی را در پیشبرد برنامه ششم توسعه مهم برشمرد و اضافه کرد: برخلاف گذشته که سرمایه های فیزیکی موجب ایجاد ارزش افزوده می شد امروزه ارزش آفرینی در علم و دانش، دنیای فردا را شکل می بخشد.
واعظ مهدوی با اشاره به وجود برخی محدودیت ها در زمینه علمی و شغلی، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی برخوردار از ظرفیت های بالقوه ای از نسل جوان و تحصیل کرده می باشد که وجود چنین مجموعه های پرتوان و با زمینه های خلاقیت بالا، سرمایه های عظیمی را ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: برای تحقق برنامه ششم توسعه و افق چشم انداز کشور باید جایگاه دانشجویان و دانش آموختگان مراکز علمی بازبینی و نسبت به ظرفیت های علمی، مالی، اقتصادی و ژئوپلیتیک بالقوه خود حساس تر از گذشته باشیم.
معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: ما باید با وجود ظرفیت های بالقوه موجود و با همکاری جوانان دانشگاهی و با سعه صدر، آینده کشور را بدون در نظر گرفتن جزییات آن در افق بلند مدت مشاهده کنیم زیرا بسیاری از مسایل جزیی، ضعف و ناکارآیی های کوچک را می توان با نگرش های بلند مدت چشم پوشی کرد.
۷۳۸۸/۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار