باشگاه استقلال زیر و رو می‌شود

پرسپولیسی ها، منتظر گربه‌رقصانی دوباره مهدی طارمی باشید

بیم آن می رود " روزبه چشمی " از آن طرف بام بیافتد

پوتین:همکاری روسیه با ایران و ترکیه برای حل مساله سوریه ثمربخش است

صادقی: انتشار اسامی فراکسیون امید را مناسب نمی‌دانم

میرزایی: برای یکسره‌شدن کار داعش همکاری ایران، روسیه و جریان مقاومت لازم است

ابراز همدردی خاویر سولانا با مردم ایران

طرز تهیه شور خوشمزه خانگی

محسن مسلمان مانع حضور اشکان دژآگه در پرسپولیس

آشنایی با مهاجم هدف استقلال در نیم فصل

دایی: با فساد در فوتبال برخورد جدی شود

نامه ترامپ به نتانیاهو؛ با هم با ایران مقابله می کنیم

کد خبر: 1464 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۹:۳۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نماز موثرترین عامل پیدایش نشاط معنوی در زندگی انسان است

قزوین روز :

نماز موثرترین عامل پیدایش نشاط معنوی در زندگی انسان است

قزوین – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نماز را موثرترین عامل پیدایش نشاط معنوی و ایجاد انگیزه برای زندگی انسان ها دانست.

81935962-70471959.jpg

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام (ره) قزوین در حال برگزاری است، افزود: نماز انسان را به عالی ترین مدارج انسانی می رساند و هر کسی که حتی مسلمان نباشد می خواهد مدارج عالی انسانی را بگذراند.
وی، نماز را اثرپذیرترین راه برای طی مدارج انسانی عنوان کرد و یادآور شد: خداوند در این رابطه می فرماید ‘ما جهان را برای انسان و انسان را برای عبادت آفریدیم’.
وی ادامه داد: خداوند همچنین می فرماید ‘ما عبادت را برای تقوا و تقوا را برای کرامت انسانی فراهم نمودیم و در این راه نماز انسان را نیز به کرامت می رساند’.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نماز را ستون بنای عظیم و رفیع دین برشمرد و اظهار کرد: اگر در راه دین، ولایت و رهبری نباشد هنگامی که همه شب ها را به نماز و روزها را به روزه بگذرانیم و همه سال را نیز به حج مشرف شویم ثوابی در نزد خداوند نخواهیم برد چرا که ولایت ستون نماز به حساب می آید.
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به اینکه نماز قلب و جامعه را از پلیدی و آلودگی ها باز می دارد، اضافه کرد: نماز در واقع آغاز آشنایی انسان با قرآن است تا جایی که خداوند می فرماید ‘نماز را دروازه قرآن و روزنه های آن قرار دادیم’.
امام جمعه قزوین نماز را محراب عبادت و بندگی، مبارزه با شیطان و جنگ با دشمنان درونی و بیرونی دانست و گفت: هر کس در این میدان بیشتر حضور داشته باشد مقرب تر می باشد.
به گزارش ایرنا، با ارسال دو هزار و ۳۰۰ اثر به دبیرخانه بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز، ۲۰۰ اثر انتخاب و در پایان از صاحبان ۱۴ اثر برتر تجلیل می شود.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار