۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 939 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰:۰۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – نهادینه کردن فرهنگ نماز موجب مصون ماندن جامعه از آسیب های اجتماعی می شود

قزوین روز :

رییس شورای شهر قزوین

نهادینه کردن فرهنگ نماز موجب مصون ماندن جامعه از آسیب های اجتماعی می شود

قزوین- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: نهادینه کردن فرهنگ نماز در بطن جامعه، موجب سلامت و مصون ماندن از بسیاری از آسیب های اجتماعی می شود،

81938546-70475840.jpg

به گزارش ایرنا، فرج الله فصیحی رامندی روز چهارشنبه در جلسه علنی شورای شهر قزوین که در تالار مردم برگزار شد، اجلاس سراسری نماز را اقدامی ماندگار برای ترویج امر نماز در جامعه دانست و افزود: تحقق منویات مقام معظم رهبری، تلاش در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز اول وقت و جماعت، استفاده از توان و ظرفیت های دستگاه های فرهنگی و اجرایی در راستای توسعه و گسترش فرهنگ نماز از اهداف برگزاری این اجلاس بود.
وی با بیان این که امروز نسل جوان نیازمند توجه بیشتر به آموزه های دینی است ،اظهار داشت: نماز یکی از ستون های فرهنگی جامعه اسلامی است که توجه و ترویج آن بسیاری از مسائل و آسیب های اجتماعی را در جامعه کاهش می دهد و باعث گسترش فضای معنوی جامعه می شود.
فصیحی رامندی ادامه داد: اجلاس نماز یک رخداد معنوی در استان به شمار می آید که امیدواریم اثرات ماندگار آن برای استان باقی بماند.
رییس شورای اسلامی شهر قزوین خاطر نشان کرد: مجموعه مدیریت شهری قزوین نیز در اجرای این برنامه ها سهیم بودند و بخش مهمی از اجرای برنامه های تدوین شده را بر عهده داشتند.
وی با بیان اینکه برگزاری اجلاس نماز آثار و برکات دینی و معنوی فراوانی در جامعه به همراه خواهد داشت، افزود: توسعه و ترویج فرهنگ نماز در زندگی آحاد جامعه نقش مهمی دارد چرا که فلسفه نماز نزدیکی انسان به خدا بوده که باید به این مهم توجهی ویژه داشت.
این عضو شورای شهر،قزوین را شهر دارالمومنین معرفی کرد و افزود: بی شک مدیران، مسوولان و شهروندان قزوینی توجه و اهتمام خاصی به امر مهم نماز دارند، ولی هنوز به جایگاهی که باید دست پیدا نکردیم و باید در این مهم اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
گفتنی است ، بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز ششم بهمن ماه سالجاری به میزبانی قزوین برگزار شد.
۶۱۲۸/۷۳۸۹

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار