چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1979 | تاریخ انتشار: ۱۸:۲۲:۳۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی در دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار می شود

قزوین روز :

همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی در دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار می شود

قزوین-ایرنا- همزمان با برگزاری اولین هفته علمی تمدن نوین اسلامی، همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

81885124-70386332.jpg

رییس پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری هفته علمی تمدن نوین اسلامی برنامه ای است که با مشارکت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی مختلف در سراسر کشور برگزار می شود و مرکز پژوهشی آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز مسوولیت کمیسیون آینده پژوهی و آینده نگاری تمدن نوین اسلامی را در این هفته بر عهده دارد.
دکتر حاکم قاسمی افزود: این مرکز در چارچوب مسوولیت ها و ماموریت هایی که به عنوان مسوول کمیسیون آینده نگاری و آینده پژوهی برعهده دارد تاکنون سه پیش نشست برگزار کرده و همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی را نیز در روز ۳۰ آذر برگزار می کند.
قاسمی ادامه داد: از بین ۸۰ مقاله علمی که به دبیرخانه هفته علمی تمدن نوین اسلامی ارسال شده است هشت مقاله منتخب در همایش آینده نگاری تمدن نوین اسلامی ارایه می شود و بقیه نیز در قالب مجموعه مقالات منتشر می شود.
وی گفت: برای ساختن و شکل دادن تمدن نوین اسلامی آینده پژوهی تمدن نوین اسلامی در جهت شناخت آینده تمدنی و تاثیرگذاری بر آن به عنوان تمدن مطلوب ضروری است و با این دیدگاه بود که پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه نیز پیشنهاد تشکیل کمیسیون آینده پژوهی و آینده نگاری تمدن اسلامی را به دبیرخانه نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی ارایه شد و خوشبختانه مورد موافقت و تصویب قرار گرفت.
قاسمی درباره برنامه ها و اهداف کمیسیون آینده پژوهی و آینده نگاری تمدن نوین اسلامی خاطرنشان کرد: در این جهت بررسی کلان روندها، پیش رانها و بازدارنده های تاثیرگذار بر فرایند شکل گیری تمدن نوین اسلامی از یکسو و پشتیبانی از تلاش هایی که در جهت ارایه و طراحی برنامه، نقشه راه، و سناریو با هدف تاثیرگذاری و پیش بینی آینده برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی صورت می گیرد از سوی دیگر از اهداف این کمیسیون است.
وی افزود: بهر شکل این کار فعالیتی علمی است که اهداف و برنامه ها هم متناسب با آن تنظیم شده است و ما برای تحقق اهداف کمیسیون اولین برنامه ای که داشتیم این بود که اساتید و صاحب نظران مرتبط با مباحث کمسیون را شناسایی و مشارکت آنها را در برنامه جذب کنیم که در این جهت با تعداد زیادی از آنها تماس و مذاکره صورت گرفت.
قاسمی با اشاره به خلاصه ای از عملکرد کمیسیون آینده پژوهی و آینده نگاری تمدن اسلامی گفت: سه نشست تخصصی با عناوین آینده نگری؛ فرهنگ و تمدن اسلامی و حکمرانی مطلوب در فرهنگ و تمدن نوین اسلامی و شناخت متقابل و آینده تعامل تمدنها در سه هفته مانده به هفته علمی تمدن نوین اسلامی برنامه ریزی و اجرا شد که در هریک از این نشستها یکی از صاحب نظران با موضوعی مشخص سخنرانی کردند.
این عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) ادامه داد: برگزاری نشست ها و ارایه مباحث علمی در معرفی تمدن نوین اسلامی می تواند تبلیغات و تلاشهایی را که در جهت اسلام هراسی و تخریب تمدن اسلامی صورت می گیرد خنثی و بی اثر کند.
رییس پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) افزود: البته همایش ها و برنامه های ما در سطح داخلی ارایه می شود و برد بیرونی آن محدود است، در حالیکه موضوع اسلام هراسی در فضا و محیط بین المللی و در کشورهای دیگر نیز پیگیری می شود بنابر این اگر بخواهیم تاثیرگذاری بر محیط بیرونی و خارجی هم محقق شود باید امکان و ابزار آن را با برگزاری همایش های بین المللی و یا ترجمه مطالب ارزشمند صاحبنظران ایرانی به زبان های دیگر در فضای مجازی و یا بصورت مکتوب فراهم کنیم.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار